Skanošā proza II: Dace Vīgante un Reinis Jaunais literāri muzikāla improvizācijā “Oda putekļiem”

27.aprīlī plkst.17.00 Gulbenes novada bibliotēka aicina uz lasījumu cikla “Skanoša proza” otro pasākumu: Dace Vīgante un Reinis Jaunais literāri muzikālā improvizācijā “Oda putekļiem”.

Šajā pasākumā dzirdēsiet Daces Vīgantes stāstu “Oda putekļiem”, kas vēstī par divu paaudžu elēģisku pastaigu pa Rīgu. Ģitārists Reinis Jaunais šim stāstam radīs improvizētu ģitāras solo odu.

27.aprīlī 14.00 Dace Vīgante ar lasījumu viesosies Lizuma bibliotēkā.

Dace Vīgante (1970) dzīvo Jūrmalā. Kopš bērnības gribējusi kļūt par rakstnieci, bet karjeru veidojusi jurisprudencē un personālvadībā. Divus gadus piedalījusies Literārās akadēmijas prozas meistardarbnīcā, 2015. gadā saņēmusi Prozas lasījumu žūrijas speciālbalvu, līdzautore Havjera Garsijas dokumentālās prozas grāmatai “Gatavots a la Mexicana” (2009). 2016. gadā izdota debijas grāmata “Ledus apelsīns” (“Zvaigzne ABC”), kurā apkopoti smalki izjusti un psiholoģiski precīzi stāsti par cilvēkiem, kuru dzīves veidojis 20. gadsimts – laiks, kad cilvēki mācēja runāt pusvārdos, bet katrs pieskāriens bija gan smagāks, gan svarīgāks nekā šodien. Grāmata tika nominēta Latvijas literatūras gada balvai, šogad saņēmusi trešo vietu "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2017" vecāku vērtējumā.

Reinis Jaunais (1988) vairākus gadus ir koncertējis visā Eiropā, daloties ar savām ģitārspēles prasmēm un oriģināldziesmām, kuras pasniedz publikai, izmantojot dažādas ģitāras spēlēšanas tehnikas (tapingu, perkusīvo spēli un “finger-picking”). Mūziķa dzīves azarts ir ceļošana, kas kalpo arī par galveno iedvesmas avotu mūzikas radīšanai. Pats Reinis saka: “Mūzika ir mana kaislība, un es vienmēr jūtos neticami laimīgs uzstāties jebkurai auditorijai, nav svarīgi, vai tā ir viena persona nelielā kafejnīcā vai pilna koncertzālē.” Reinis ir izdevis 4 mūzikas albumus - Plika ģitāra (2013), Draugu orķestris (2015), Gaišs (2016) un Tumšs (2017). Pēdējais tika ierakstīts kopā ar mūziķa grupu Reinis Young Trio.

Projektu atbalsta VKKF.

Projekta pirmajā lasījumā Gulbenē viesojās rakstniece Inga Žolude un komponists Oskars Herliņš.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide