Skatāma fotoizstāde “Dažas dienas”

Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzeja mazajā izstāžu zālē pirmo reizi apskatāma Gulbenes mākslas skolas pedagoģes Sandras Dikmanes fotoizstāde "Dažas dienas". Vairāk foto šeit.

Fotografēt Sandra sākusi tajā laikā, kad vēl visi trīs bērni bijuši mazi. "Dzīvoju laukos. Bija daudz kas jādara, tāpēc pašai sev laika bija maz. Man uzdāvināja mazu fotoaparātu. Tad es uz kādu stundu aizlavījos projām un fotografēju to, ko laukos iespējams ieraudzīt - dubļus, lapas, ūdeni, koku zarus un mākoņus. Pie šīs tēmas turos joprojām, jo man tajā visu laiku izdodas saskatīt kaut ko jaunu," stāsta S.Dikmane.

 

Cilvēku fotogrāfijās nav, toties Sandrai patīk fotografēt arhitektūru. Arī šai tēmai izstādē ir veltītas vairākas fotogrāfijas, kas tapušas Sidnejā. Māksliniece daudz fotografē ziedus, uzskatot, ka arī tie katru reizi līdzinās jaunam atklājumam, ka ziedu nevar nofotografēt ar vienu reizi. S.Dikmane ir kritiska pret saviem darbiem, tāpēc bieži vien no simts fotogrāfijām par labu tiek atzīta tikai viena. Viņai patīk veidot krāsu kontrastus, tāpēc izstādē ir gaišais un tumšais stūris.

 

Darbu autori sveica Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa un Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vecākā konsultante Edīte Siļķēna, Gulbenes mākslas skolas pārstāvji, muzeja darbinieki, draugi un paziņas.

 

Gulbenes bibliotēkas abonementa vadītāja Iveta Krūmiņa pauda apbrīnu par S.Dikmanes kā mākslinieces spēju būt daudzveidīgai, ko apliecinājušas bibliotēkas telpās savulaik iekārtotās izstādes. Viņa iesaistījusies arī dažādos projektos, kas vienmēr pārsteiguši ar izdomu un daudzveidību.

 

S.Dikmane ir dzimusi Jelgavā. Gulbenē māksliniece dzīvo un strādā 15 gadus.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide