Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skatē atrādās 20 vokālie ansambļi 11

Par tradīciju kļuvis, ka novada vokālie ansambļi savas ikgadējās skates rīko kādā no novada kultūras iestādēm. Pagājušajā sestdienā skate „Nu es varu gavilēt” notika Tirzas kultūras namā. Tajā savu vokālo sniegumu žūrijai un klausītājiem atrādīja 20 kolektīvi katrs izpildot divas dziesmas.

Šogad novadu skatei turpinājums Latvijas mērogā ir tikai senioru kolektīviem. Gulbenes novadu Latvijas otrajā senioru vokālo ansambļu konkursā, kas 26.aprīlī notiks Valkā, pārstāvēs Gulbenes kultūras centra senioru vīru vokālais ansamblis „Namejs” (vadītāja Rita Vēverbrante), kas savā kategorijā ieguva lielāko punktu skaitu – 43 punktus, kā arī 1.pakāpes diplomu. Uz Valku pošas arī Stradu pagasta senioru sieviešu vokālais ansamblis „Baltābele” (vadītāja Sarmīte Semjonova), kam žūrija piešķīra 41 punktu un 1.pakāpes diplomu. Vokālo sniegumu Valkā rādīs arī Jaungulbenes tautas nama senioru sieviešu vokālais ansamblis „Kamenes” (vadītāja Māra Mezīte). Šim kolektīvam skatē 40,1 punkts un 1.pakāpes diploms.

Kopumā novada skatē piedalījās astoņi senioru vokālie ansambļi.

2.pakāpes diplomu ar 36,8 punktiem skatē ieguva Lizuma kultūras nama senioru sieviešu vokālais ansamblis „Zīle” (vadītāja Anita Ledaine), Gulbenes kultūras centra senioru jauktais ansamblis „Latgalīte” (vadītāja Lūcija Hmeļevska, 36,6 punkti), Lejasciema senioru jauktais ansamblis „Satekas” (vadītāja Vija Nurža, 36,8 punkti) un Tirzas kultūras nama senioru sieviešu vokālais ansamblis „Atmiņu lietus” (vadītājs Jānis Bokalders, 36 punkti ). Rankas kultūras nama senioru ansamblis „Sendienas” (vadītāja Liena Vaļģe) ieguva 33 punktus un 3.pakāpes diplomu.


Skatē piedalījās arī astoņi sieviešu vokālie ansambļi. Starp tiem lielāko punktu skaitu – 43,1 – un 1.pakāpes diplomu ieguva Gulbenes kultūras centra „Sonoros” (vadītāja Vita Poiša). 1.pakāpe arī Jaungulbenes profesionālās vidusskolas ansamblim „Anemones” (vadītāja Diāna Šķēla, 40,6 punkti), Staru kultūras nama „Balsis” (vadītāja Ligita Plešanova-Jarusova, 40,1 punkts), Stradu pagasta ansamblim „Pieskāriens” (vadītāja Inga Zomerovska, 41,5 punkti) un Tirzas „Odziņas” (vadītāja Kristiāna Krieva, 40 punkti). 2.pakāpes diplomu žūrija piešķīra Beļavas tautas nama ansamblim „Asonanse” (vadītājs J.Bokalders, 37,1 punkts). 3.pakāpes diplomus saņēma Rankas vokālais ansamblis „Menora” (vadītāja L.Vaļģe, 34,8 punkti) un Kalnienas tautas nama ansamblis „Vēja meitenes” (vadītājs Artis Žīgurs, 33 punkti).

Vienīgais vīru vokālais ansamblis „Tirzaskrasts”, ko vada J.Bokalders, skatē ar 35,8 punktiem ieguva 2.pakāpes diplomu.


Jaukto vokālo ansambļu grupā vislabāk veicās Galgauskas kultūras nama „Veišu muzikanti” (vadītāja I.Zomerovska, 41,6 punkti). Otrs I.Zomerovskas vadītais kolektīvs Tirzas jauktais ansamblis „Tirzmalieši” skatē ar 38,6 punktiem ieguva 2.pakāpes diplomu. 2.pakāpe ar 36,6 punktiem šajā kategorijā arī Lejasciema „Akcentam”, ko vada R.Vēverbrante.


Pievieno komentāru

Komentāri 11

labi

Sniegums ansambļiem aizvien labāks ar katru gadu. Apsveicami.
Paldies visiem vadītājiem!

pirms 6 gadiem, 2014.02.25 10:00

lidija

Nav taisnīgi un godīgi ka ansambļi dzied skatē vienas un tās pašas dziesmas 3 gadus pēc kārtas.Varbūt derētu padomāt par repertuāra izvēli.

pirms 6 gadiem, 2014.02.25 11:22

?

vai tad dzied?nemaz tā nedrīkst dziedāt?
esmu visās skatēs,neko tādu nedzirdu.
domāju- būsiet pārklausījusies....

pirms 6 gadiem, 2014.02.25 13:57

mmmm

viens ansamblis dziedāja pagājušo gadu arī to pašu dziesmu....varbuut japamekle pieteikuma ankettas....

pirms 6 gadiem, 2014.02.25 19:18

:)

ir gan jums uzņēmība!!!! urķēties un urķēties!
vai nu nav vienalga?
un galu galā sastāvs tak mainījies tam ansamblim,tad jau atkal drīkst dziedāt to pašu...

pirms 6 gadiem, 2014.02.25 20:25

meklētājs

Meklēt jau var, tikai neviens šādu informāciju nesniedz! Nu nav tā lieta tīra, tikai tie, kas ir pie teikšans to neatzīst! Arī žūrija, kā lielajos koru karos, vērtēja tādas lietas, par ko "parastajam "dziedātājam pat nojausmas nav!

pirms 6 gadiem, 2014.02.26 11:28

meklētājs

Un kā ar profesionālo dziedātāju klejošanu no viena ansambļa uz otru, knapi pāspējot pārvilkt brunci un pārsiet šlipsti? Te arī vajadzētu kā dejotājiem - diskvalificēt par dziedātāju vervēšanu, un tad no šiem 20 ansambļiem varbūt kādi 5 paliktu!

pirms 6 gadiem, 2014.02.26 11:31

ne ne

nebija,nebija tik traki
daži tantuki pārskrēja un viss
ansambļi mums ir labu labie bez visiem profesionāļiem

pirms 6 gadiem, 2014.02.26 18:58

ja

varbut vajag veel žūriju paskatīties lai nerastos intrešu konflikti...
tas jau nekas kad mainaas sastavs.Un tomēr jāievieš būtu izlozes kārtībaa mācās vairākas dziesmas,skates diena veic izlozi

pirms 6 gadiem, 2014.02.26 20:25

ak!

Uzlieciet tik tam nabaga pašdarbniekam vēl papildus nervu slodzi!!!!
Jau tā šīs skates ir tikai mēlīšu trīšanai.Ko tās prasa pašiem dalībniekiem un vadītājiem,ak,ak,ak!!!

pirms 6 gadiem, 2014.02.27 09:35

Kultūra un izklaide