Skatē sevi apliecina 18 novada vokālie ansambļi 41

17.februārī Tirzas kultūras namā notika Gulbenes novada vokālo ansambļu skate, kurā piedalījās 18 ansambļi, informē Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas konsultante kultūras jomā Dārta Dīvāne.

"Atšķirībā no citiem gadiem, katrs vokālais ansamblis šoreiz izpildīja nevis tikai divas, bet trīs dziesmas - vienu latviešu tautasdziesmas apdari, vienu latviešu komponista oriģināldziesmu un vienu brīvas izvēles dziesmu. Ansambļu skanējumu vērtēja žūrijas komisija: žūrijas priekšsēdētājs - Gulbenes, Balvu un Alūksnes koru apriņķa virsdiriģents un Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas direktors Roberts Liepiņš;  diriģents, komponists, Madonas koru apriņķa virsdiriģents Ārijs Šķepasts; Mētrienas sieviešu kora diriģente un mākslinieciskā vadītāja, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studente Ilze Rijniece. Žūrijas komisija atzinīgi vērtēja ansambļu sniegumu, pateicās par ansambļu ieguldījumu un piedomāšanu pie saviem priekšnesumiem. Īpaši tika uzteikta ansambļu spēja priekšnesumu laikā atvērties un dziedāt mirdzošām, enerģiskām acīm," stāsta D.Dīvāne.

Skates rezultāti

N.p.k.

Ansambļa nosaukums

Kolektīva vadītājs

Punkti

Pakāpe

1.

Lizuma kultūras nama sieviešu senioru vokālais ansamblis "ZĪLE"

Anita Ledaine

37,6

II

2.

Lejasciema kultūras nama jauktais senioru vokālais ansamblis
"SATEKAS"

Vija Nurža

38,3

II

3.

Lejasciema kultūras nama jauktais vokālais ansamblis
"AKCENTS"

Ineta Maltavniece un Evelīna Cielava

42

I

4.

Tirzas kultūras nama jauniešu (meiteņu) vokālais ansamblis "ODZIŅAS"

Zigrīda Imanta Kručena

44

I

5.

Gulbenes kultūras centra vīru senioru vokālais ansamblis "NAMEJS"

Emīls Rusovs

40

I

6.

Beļavas tautas nama sieviešu vokālais ansamblis "ASONANSE"

Zigrīda Imanta Kručena

40,6

I

7.

Gulbenes kultūras centra sieviešu senioru vokālais ansamblis "LATGALĪTE"

Lūcija Hmeļevska

38,3

II

8.

Galgauskas kultūras nama jauktais vokālais ansamblis
"VEIŠU MUZIKANTI"

Inga Zomerovska

44,3

I

9.

Stradu pagasta sieviešu vokālais ansamblis "PIESKĀRIENS"

Emīls Rusovs

42

I

10.

Kalnienas tautas nama sieviešu vokālais ansamblis
"VĒJA MEITENES"

Artis Žīgurs

39

II

11.

Rankas kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis "MENORA"

Linda Hamfrīsa

38,3

II

12.

Tirzas kultūras nama jauktais vokālais ansamblis "TIRZMALIEŠI"

Inga Zomerovska

41

I

13.

Stradu pagasta sieviešu senioru vokālais ansamblis "BALTĀBELE"

Daira Karole

40

I

14.

Līgo kultūras nama senioru sieviešu vokālais ansamblis "LAI SKAN!"

Aivija Krūmiņa

37,6

II

15.

Tirzas kultūras nama sieviešu senioru vokālais ansamblis "ATMIŅU LIETUS"

Gunta Apine

38,6

II

16.

Jaungulbenes tautas nama sieviešu senioru vokālais ansamblis "KAMENES"

Māra Mezīte

39,3

II

17.

Stāmerienas tautas nama sieviešu senioru vokālais ansamblis "VAKARVĒJŠ"

Rudīte Boka

37,6

II

18.

Staru kultūras nama senioru sieviešu vokālais ansamblis "SENIORA"

Iveta Golovača

36,6

II


D.Dīvāne pateicas Tirzas pagasta pārvaldes vadītājam Česlavam Barkovskim un Tirzas kultūras nama vadītājai Aldai Albertei par sirsnīgo dziedātāju saimes uzņemšanu Tirzā

Pievieno komentāru

Komentāri 41

...

Nu ,ja to raksta Dzirkstele,tad visādi var būt...

pirms 3 gadiem, 2018.02.19 13:35

!

Dzirkstele tabulas netaisa. Tabulas autori ir http://www.gulbene.lv/lv/zr/klt-z/4246-skv1802

pirms 3 gadiem, 2018.02.19 14:01

Aija

Ja šoreiz Li zumu tā varēja novērtēt, tad trūkst vārdu! Un dabiski,ka vadītājam nolaižas rokas tālāk strādāt. Negribu nevienu aizvainot,bet Ranka ne ar ko neizcēlās. Nav jau slikti,ka pats cilvēks komponē,bet tomēr jādomā,ko palaiž tautās. Nekas neuzrunāja. Ne par velti Pauls saka-pēdējā laikā ir tik daudz "zvaigžņu"! Ļoti,ļoti neobjektīvi vērtēumi.

pirms 3 gadiem, 2018.02.20 08:54

auss

Piekrītu jums.Ļoti nesaprotami vērtējumi.Jāsāk domāt,ka daži vadītāji ir kaut kā iepriekš piebraukuši žūrijai,nemitīgi riņkodami apkārt.Tādas pirmās pakāpes sadotas,ka nevar saprast,par ko.Kā lai strādā tālāk? Arī dziedātājiem tomēr svarīgs novērtējums.

pirms 3 gadiem, 2018.02.20 09:42

bite

Man no pensionāru ansambļiem vislabāk patika Gulbīšu Kamenes. Ļoti skaisti dziedāja un skanēja viegli,nevis kā dažiem citiem-kā žņaugtu nost. Kādēļ nedeva pirmo vietu? Varētu vēl ieviest skatītāju balvu.Lai balso klausītāji.Tad redzētu patiesos uzvarētājus.Sadeva uzvaru tādām vāvuļniecēm.

pirms 3 gadiem, 2018.02.20 09:47

Zile

Paldies par emocionālu atbalstu, bet kā jau mēs izteicāmies facebookā - mēs dziedam tāpēc, ka mums patīk dziedāt, mums patīk būt kopā!!! Protams, ka vadītājam ir skumji. Taču esam jau pieradušas pie žūrijas vērtēšanas pēc viņiem vien zināmiem kritērijiem. Tāpēc īpaši "necepjamies" . Dziedājām, dziedam un dziedāsim! Vēlot veiksmi arī citiem dziedātājiem!!!

pirms 3 gadiem, 2018.02.20 11:48

ilze

Ļoti neobjektīvi vērtēja, tika izcelta jaunākā paaudze ,sevišķi tie kas darbojās ar kādu koka gabaliņu ,ne jau vērtēts dziesmas skanējums ,

pirms 3 gadiem, 2018.02.20 09:33

Jana

Tiešām varbūt tagad dziedājums netiek vērtēts tikai izpildījums,manuprāt Kamenēm un Seniorām ļoti labi skanēja tieši kopdziedājums kā ansambļiem bet to jau gan laikam vairs neņem vērā ,tagad viss pa jaunam,,,

pirms 3 gadiem, 2018.02.20 10:43

vienāda gaume

Man arī tieši Senioras patika ļoti. Kamenes vispār ir vislabākās jau visus gadus ar kvalitātes zīmi.

pirms 3 gadiem, 2018.02.20 11:27

Aija

Paldies dievam,es viena tā nedomāju. Visu laiku skandina,ka nevar dziedātāji staigāt,bet Tirza un Galgauska to atkārto katru gadu. Un kāpēc vispār būtu veci cilvēki jāspīdzina. Sataisīt aprīlī skaistu atskaites koncertu un šķirties līdz nākošai sezonai. Nav normāli,ka cilvēkiem jādzer sirdszāles un nervu zāles.

pirms 3 gadiem, 2018.02.20 11:01

???

Skatos bildes un domāju- kāds ir vecuma cenzs dziedāšanai uz skatuves? Dzīvās šausmas.Ja mana māte raustos dziedāt,es teiktu- nāc nu mājās.Savs laiks kāpt uz skatuves publikas priekšā,savs adīt zeķes.Kādam tas viss jāklausās.

pirms 3 gadiem, 2018.02.20 11:25

Zīle

Atbildēšu ??? - jā , estrādes dziedātājs, daiļslidotājs, balerīna - piekrītu ir savs vecuma limits. Kad jāpārtrauc sava darbošanās. Estrādes dziedātājam vēl var salikt virsū špakteļus u.t.t.
Taču, ja runā par senioru ansambļiem, tad labāk lai nāk kopā un dzied, nevis vientulībā sēž savās četrās sienās. Nesen Tirzā tika organizēti pat kursi tiem kam 50 un vairāk - mērķis - iziet sabiedrībā. Vairākas meitenes pat pabija ārzemēs! Tie laiki, kad savu veco tēvu aizveda uz mežu .... par klausīšanos - jā, ļoti daudzus gadus jau ir runāts, piedāvāts nelikt skatēs kopā seniorus ar citas paaudzes , vai vismaz vērtēt atsevišķi, bet...par zeķu adīšanu - varētu veikt aptauju : cik no jaunākās paaudzes dziedātājām ada - domāju, ka daudzas!!! Lai veicas!

pirms 3 gadiem, 2018.02.20 12:00

?

Paskaitu.Vai pensionāru nav palicis vairāk kā normālo ansambļu?

pirms 3 gadiem, 2018.02.20 11:29

Zīle

Pirms rakstīt kaut ko - vajadzētu padomāt. Pensionāri ir tik pat NORMĀLI kā visi citi! Senioru ansambļos dzied daudz joprojām vēl strādājošu sieviešu. Senioriem ir pamatīga dzīves pieredze,
Ja jau mēs esam pat vairāk nekā citas paaudzes ansambļu, tad tas nozīmē, ka mēs esam stabili noturīgas, nekādi vēji, žūrijas kritika un punkti mūs neizputina...
Izturību meitenēm senioru ansambļos!
Noteikti piekrītu tam, ka NEDRĪKST pieļaut dziedātāju staigāšanu no viena ansambļa uz otru!!!

pirms 3 gadiem, 2018.02.20 12:10

Kika

Trakums, ko tie pensionāri iedomājas- dziedāt, dejot un pat teātri spēlēt atļaujas! Ja nav gana svaigs izskats- būtu nu pratušies sēdēt mājās un adīt zeķes!

Jā, sabiedrība noveco. Un tieši vecākā paaudze ir tā, kurā ir dzīvākas pašdarbnieku tradīcijas. Kādreiz tak jauni un sprauni bija...

pirms 3 gadiem, 2018.02.20 13:33

####

Adresēju ? Jums nav ne grama inteliģences,kas tas par iedalījumu,PENSIONĀRU UN NORMĀLIE.

pirms 3 gadiem, 2018.02.23 10:17

Zīlei

Neiet jau runa par pensionāriem kā sugu. Galu galā Latvijā drīz vien būs tikai un vienīgi vecāki ļaudis. Pati arī esmu tăda. Bet nervu sistēma nav tik stabila. Varbūt vienkārši pilsētnieki tīri teorētiski var daudz kur tikt. Viņiem nav jādomā kā tikt. Bet ja laukos bez transporta netiec,tad lai kā gribētu cilvēks,viņš netiek. Paskatoties,cik maz palik cilvēku kolektīvos. Kaut vai salīdzinām Lejasciema Satekas! Nevienā skatē nevarēja pārspēt. Par Nameju nemaz nerunāsim. Un ja jau pat Gulbenē nevar atrast,kas dzied! Ko tad par pagastiem. Un nevajag runāt visu pensionāru vārdā. Mēs strādājam ikdienā un redzam,cik grūti ir savākties pirms skatēm. Un muļķīgi ir taisīt tādus pasākumus tieši slimošanas laikā. Kāpēc jāaicina vērtēt tik "lieli" cilvēki,kas vada profesionălus korus? Mums pašiem savu mūzikas skolotāju nepietiek? Tā varētu turpināt vēl un vēl...

pirms 3 gadiem, 2018.02.20 13:43

?

Man no bildēm izskatās,ka to dziedātāju vairāk vien paliek.

pirms 3 gadiem, 2018.02.20 13:54

Zīle Zīlei

Suga - interesants apzīmējums senioram, ..., bet es jau arī par to pašu!!! Ja vēl kāds kaut kur iesaistās, piedalās, tad tie ir ļaudis (sievietes) virs 50mit. Jaunie ir aizbraukuši uz pilsētām, mācās, veido ģimenes, karjeru u.t.t. Par to tikšanu - ir tikai jāvēlas! Ja cilvēkam pietiek tikai ar maizi un desu, normāli. Vai tas seniors vai juniors. Ja cilvēkam pietiek ar sēdēšanu mājās pie TV un kaimiņu, deputātu kritizēšanas - arī normāli, bet tie kuri iet un dara, tiem tas patīk, ies un darīs. Jā, es arī strādāju ikdienā, mēs varam i savākties , i pagājušajā sezonā 16 dažādos pasākumos uzdziedāt. Ko vēlu arī citiem!!!

pirms 3 gadiem, 2018.02.20 16:32

jauna vēsma

Man šķiet,jānāk vietā jaunākiem.Tie ansambļi,kurus vada jauni vadītāji,ir mūsdienīgāki.Vecajiem savs laiks jāsajūt.Vienkārši,jādod vieta jaunajiem,nav ko iekrampēties amatos. Mums visā novadā ir tikai daži jauni vaditāji- Emīls,Zigrīda,Linda.Visiem pārējiem jau 50 +. Kāda tur vairs dzirde? Kāda vadīšana?

pirms 3 gadiem, 2018.02.20 13:53

auss

Ievietojiet kādu video materiālu,lai var saprast,par ko te tauta šūmējās.Ne visi varēja tik tālu aizbraukt skati klausīties.Kas arī nav īsti normāli.

pirms 3 gadiem, 2018.02.20 14:11

Ieraksts

Pajautā Dārtai, viss tika nofilmēts

pirms 3 gadiem, 2018.02.20 18:58

godīgi sakot

Nu, godīgi sakot, "Zīles" dziedāja pašvaki, pat ļoti. Vērtējums atbilstošs, pat pietiekoši.

pirms 3 gadiem, 2018.02.20 14:13

!!!

lai rāda ierakstu,tad diskusiju varēs turpināt

pirms 3 gadiem, 2018.02.20 14:27

ha, ha

Godīgais! Droši vien esi ar Konservatorijas izglītību, vai kā Emīls, ar absolūto dzirdi...Ja paskatās tabulā, tad vērtējums "pilnīgi pietiekams" ir arī Līgo un Stāmerienai , Stariem nedaudz "pietiekams"....nedaudz "dižāk pietiekams" ir Tirzai un Rankai. Lasot komentārus vairāk gan iet runa par to, ka seniori dzied sava prieka pēc, sanāk kopā - sava prieka pēc, viņiem tas sagādā prieku.

pirms 3 gadiem, 2018.02.20 16:45

Godīgajam

Ja tu kaut ko saproti no mūzikas;vai vēl labāk-pats dziedātu,tad nerunātu. Jo tikai tādi saprot,ko tas īstenībā no cilvēka prasa. Regulāri,sistemātiski iet,strādāt un par baltu velti. Beigās sanāk -kas?

pirms 3 gadiem, 2018.02.20 14:33

?!!

Par baltu velti? Nekaitiniet! Ja es sava darbā saņemtu tādu algu par pāris stundam nedēļā kā šie vadītāji!!!

pirms 3 gadiem, 2018.02.20 14:47

Aina

Es arī cītīgi kā klausītāja ,protams bez muzikālās izglītības noklausījos visus dalībniekus ,esmu gandarīta tieši par vairāk pensionāru sniegumu ne jauno kaut pati vēl tālu no pensijas vecuma ,ļoti patika Senioras,Kamenes.un Satekas,bet par zeķu adīšanu pienāks arī tas laiks ,bet katram jau kas patīk tas arī jādara ,lai visiem veicās uz nākošo sezonu ,un nevajag taču to uztvert tik personiski,

pirms 3 gadiem, 2018.02.20 14:39

?!!atbilde

Neiet runa par vadītāju algām,bet par pašiem pašdarbniekiem. Šoreiz ļoti ķērās pie sirds. Un par Satekām nerunāsim-tālu no tā,kas ir bijis. Skumji,ja ansamblis jātur pa visām varītēm un tāpat par Ranku. Neapskaužu dziedātājas.

pirms 3 gadiem, 2018.02.20 15:26

nu,nu?

Rankai vislielākā izaugsme pēdējo gadu laikā.Tā strādā meitene!Profesionāļi to nevar dabūt gatavu,ko viņas.

pirms 3 gadiem, 2018.02.20 15:56

Kika

Ja žūrijas vērtējums ķeras pie sirds, tad ir jādzied savā aizkrāsnē, nevis uz skati jābrauc.

pirms 3 gadiem, 2018.02.20 16:42

Lai ...

Ir skumīgi lasīt komentārus - liekas,ka apvainojumi sagādā prieku. Kur palikusi mūsu kultūra, cieņa vienam pret otru, bet īpaši pret vecāko paaudzi?! Gadi skrien ārkārtīgi ātri, visi būsim seniori un diez vai patiks, ja arī jūs apvainos par to, ka esat vecs. Visi, kas piedalās amatiermākslas kolektīvos ir ieguvēji - cilvēki pilnveidojas, lietderīgi pavada laiku, priecē citus. Lai visiem veicās, lai labs noskaņojums un vēlme celt, nevis graut.

pirms 3 gadiem, 2018.02.21 10:59

Atbilde-lai

Tas noteikti nebija nekāds apvainojums. Ïpaši,ja pati esmu tāda veca-kā jūs sakāt. Bet zinam arī to,kādu darbu esam pielikuši strādājot. Mēs tiešām visas jūtamies aizskartas . Un gadu no gada esam runājušas ar vadītāju,lai iet visi kopā un runā,ka nevajag tādas skates. Bet pati vadītāja jau lielu laiku iepriekš jau ir panikā par žūriju un dabiski,ka mums arī "pielīp". Tam tā nevajadzētu būt.

pirms 3 gadiem, 2018.02.21 13:21

anna

es pirms uzstāšanās šausmīgi nervozēju un dzēru korvovololu

pirms 3 gadiem, 2018.02.22 10:44

###

Cilvēki ir dažādi,protams lielākā daļa nervozē,tikai to nevajadzēja komentāros rakstīt,jau tā daudzi sugu''pensionārs''nicina.Veselību visiem!

pirms 3 gadiem, 2018.02.23 10:28

Zuzanna

Vērtēšana notiek pa kategorijām, ne tā? Seniori, jauktie un sieviešu. Un vīru arī (tikai Namejs). Tad nu nevajadzētu jaukt rosolu, un kritizēt sieviešu un senioru ansambļu vērtējumus kopā. Senioriem sava blice. Jaukajiem sava utt. Te iebilst varētu Odziņas, kuras pēc būtības ir meiteņu ansamblis, bet tika vērtētas pie vecākas grupas.
Es ieteiktu padomāt par repertuāru - nu ausis griež, ka vīri labākajos dzied tautu dziesmu par meitenēm ar sārtiem vaigiem, un sievas dzied no sērijas - es meitiņa kā rozīte ????

pirms 3 gadiem, 2018.02.23 22:39

###

Vai senioriem būtu jādzied ''Tad kad manis nebūs,ievas tāpat ziedēs""?

pirms 3 gadiem, 2018.02.24 10:05

Ggg

Nu ir taču tik daudz citu dziesmu, bet "jauni puiši sabraukuši manis lūkoties" ir par traku!

pirms 3 gadiem, 2018.02.24 13:19

oi

Vēl ir tā- ''un tad,kad mani projām aiznesīsiet''

pirms 3 gadiem, 2018.02.24 15:19

Kultūra un izklaide