Skatē valda pozitīvisms 3

Pirmās pakāpes diplomu saņem "Akcents" un "Sonoros"
Ikvienam mākslinieciskās pašdarbības kolektīvam ir būtiski ne tikai regulāri pulcēties mēģinājumos un uzstāties koncertos. Kolektīvi reizi gadā vēlas saņemt arī sava darba profesionālu vērtējumu. 18 Gulbenes novada dziedošie kolektīvi to saņēma 20.februārī, piedaloties novada vokālo ansambļu skatē, kas notika Rankas kultūras namā. Vairāk foto šeit.

"Man bija patiess prieks redzēt tik daudz kolektīvu, kuru dalībnieki skatē apliecināja, ka grib dziedāt, ka tas viņiem arī izdodas. Protams, man vismīļākie bija senioru vokālie ansambļi. Ļoti žēl, ka vokālajos ansambļos ir maz gados jaunu dziedātāju, tāpēc īpaši patīkami bija, ka skati iesāka Tirzas kultūras nama teātra studijas vokālā grupa "Odziņas"," pēc skates teica Gulbenes novada domes galvenā speciāliste kultūras jomā Edīte Siļķēna.

 

Kolektīvi bija parūpējušies arī par vizuālo kopskatu, jo arī par to varēja saņemt vērtējuma punktus. Ārpus konkurences skatē piedalījās Lejasciema kultūras nama vecākās paaudzes dziedātāju grupa "Satekas", kā arī Stāmerienas pagasta Kalnienas tautas nama vokāli instrumentālais ansamblis "R.P.M." Šie kolektīvi saņēma pateicību par sirsnīgo dziedājumu un aktīvo muzikālo darbību.

 

Novadu pārstāvēs Ogrē

Žūrijas komisija, kurā strādāja Gulbenes novada koru virsdiriģents Uldis Kokars, mūzikas skolas direktore Austra Veikšāne, mūzikas skolas pedagoģe Velga Voite, E.Siļķēna un novada domes izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls, 1. pakāpes diplomu piešķīra Lejasciema kultūras nama jauktajam vokālajam ansamblim "Akcents", kurš skatē ieguva 40,5 punktus. Šis kolektīvs Gulbenes novadu pārstāvēs pirmajā Latvijas jaukto vokālo ansambļu skatē, kas 15.maijā notiks Ogrē. Ar tādu pašu punktu skaitu 1.pakāpes diplomu saņēma arī Gulbenes kultūras centra sieviešu vokālais ansamblis "Sonoros". 11 vokālie ansambļi saņēma 2.pakāpes diplomu, bet trīs kolektīvi - 3.pakāpes diplomu.

 

"Mēs kā vienmēr netikām augstāk par 2.pakāpi. Iespējams, saņemt labāku vērtējumu traucēja satraukums, pārāk liela atbildība, ne visi akordi izskanēja vokāli tīri, tomēr kaunā nepalikām, jo abas dziesmas izpildījām četrbalsīgi. Tiesa, vienu bijām izvēlējušies mums par grūtu," pēc skates atzina Gulbenes kultūras centra senioru vīru vokālā ansambļa dziedātājs un arī vadītājs Edgars Mārtinsons.

 

Visi ir strādājuši labi

Skatē skanēja ne tikai latviešu tautas dziesmas dažādu autoru apdarēs, bet arī melodijas, ko radījuši Gulbenes novada autori, piemēram, Jānis Bokalders, Jolands Andževs un Inta Aizkalniete, Valentīns Martinsons, kā arī sena Tirzas dziesma no teicējas Ievas Lazdiņas pūra.

 

''Ansambļu sniegumu vērtēju pozitīvi, jo cilvēki ļoti cenšas. Šajos apstākļos ansambļu skaits ir pat palielinājies. Tas ir apsveicami, ka ir ansambļu vadītāji - entuziasti. Skates nolikums bija bargs, bet visi spēja izpildīt tā prasības. Visi ir strādājuši labi. Ļoti augstu vērtēju senioru ansambļu sniegumu. Tas ir augsts līmenis, kā viņi prot atklāt dziesmas saturu, dziedāšanas prieku," teica A.Veikšāne.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

dziesmu cienītājs

VIspār jau pasākuma organizētājiem--- uzslava, --uzslava visiem dziedātājiem, jauniem un arī nejauniem , bet vissuperīgākās un arī pievilcīgākās arī dziedāšanas prasmē- Stradu- Stāķu
meitenes. !!! Lai dzied, neskatoties uz grūtībām , arī mēs par viņām turēsim īkškus nākotnē. Pagast, lepojies !

pirms 11 gadiem, 2010.02.22 22:06

klausītāja

Jā, atceros kā man elpa aizrāvās klausoties Lejasciema ansambli!!!

pirms 11 gadiem, 2010.02.22 14:04

Kultūra un izklaide