Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēni iemēģina prasmes stikla pūšanā

Interesantā un izzinošā sarunā par stikla īpašībām, stikla pūšanu un stikla plastiku piedalījās gan Litenes pamatskolas skolēni, gan sociālā aprūpes centra iemītnieki, gan arī citi interesenti.

Litenes tautas namā viesojās stikla pūtēji Valdis Vītols un Artūrs Virbulis no Ventspils. Viņi ne tikai demonstrēja, kā desmit minūšu laikā stikla stienītis karstā liesmā top par stikla figūru, bet arī uzdeva dažādus jautājumus par stiklu. Pareizo atbilžu zinātāji balvā saņēma kaklā karināmu stikla kulonu.


Paši stikla meistari ir pārliecināti, ka lai ar stiklu strādātu un veidotu dažādas skaistas stikla figūras, ir nepieciešama liela pacietība un arī fantāzija. Šo profesiju apgūt un iemācīties Latvijā nav iespējams nevienā skolā un nevienā rūpnīcā.


“Latvijā šādi ar stiklu mēs strādājam vienīgie. Mēs šo profesiju apguvām pie meistariem Krievijā, kuri tur strādā stikla rūpnīcā. Bet ja ir interese par šo profesiju, tad ir jābrauc ciemos pie mums uz Ventspili, kur ir iespēja mūsu darbnīcā apgūt šo profesiju,” stāsta stikla meistari, kuri viesojās ne tikai tautas namā Litenē, bet arī citās izglītības iestādēs Gulbenes novadā.


Vairākiem interesentiem, to vidū arī Litenes pamatskolas 5.klases skolniecei Anetei, bija iespēja izmēģināt savus spēkus stikla burbuļu uzpūšanā. Šajā procesā viņai palīdz stikla meistars Artūrs Virbulis.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide