Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šlāgeraptaujā – arī gulbenieši

Latvijas šlāgeraptaujā ikvienam ir iespēja balsot par savām mīļākajām dziesmām. Ziemas posma aptaujā, kurā piedalās 23 dziesmas, ir arī mūsu novada pārstāvju dziesmas.

Viena no dziesmām ir lejasciemietes Ingas Deigeles dziedātā dziesma “Baltā ceļā”. Šī ir Ingas debija šlāgeraptaujā. “Viss sākās ar to, ka tapa šī dziesma ar Ineses Toras vārdiem. Rudenī ar draugu grupiņu nolēmām to ierakstīt un iesniedzām to arī šlāgeraptaujā. Mums bija diezgan liels pārsteigums, kad man zvanīja un aicināja uz filmēšanu,” stāsta Inga.


“Šī ir pirmā dziesma, tādēļ pašreiz ir grūti spriest, kā tā tiks novērtēta.


”Inga atzīst, ka uzskatīt šo par milzīgu sasniegumu vēl nevar, ir daudz jāstrādā. “Šis ir pirmais izmēģinājums, kas ir nodots plašākas publikas vērtējumam, bet, protams, tas ir ļoti interesanti!” saka Inga. Sevi viņa par profesionālu mūziķi gan neuzskata, mūzika vairāk ir viņas aizraušanās. “Bez mūzikas es savu dzīvi nevaru iedomāties, tā ir viena no formām, kā izteikties,” saka Inga.


Ar savu dziesmu “Lietus raud” ziemas posma aptaujā startē arī grupa “Vilx”. Dziesmas vārdu un mūzikas autors ir Vijārs Griķis. Dziesma ir par aizejošo vasaru uz smeldzes un arī optimisma nots. Skatītājus priecē ar skaists videoklips ar zeltainā rudens skatiem. “Klipu filmējām tepat Gulbenē, Spārītes parkā, taču tas ir papildināts arī ar Siguldas zelta rudens skatiem, kas filmēti no gaisa vagoniņa,” stāsta V.Griķis. Grupa “Vilx” ar savām dziesmām šlāgeraptaujā piedalās regulāri kopš tās pirmsākumiem.


“Pirmā dziesma, ko iesniedzu šlāgeraptaujai, bija “Meitene vējainā”. Šlāgeraptaujā ir piedalījušās arī dziesmas “Dvēseles bezvējš”, “Līkā iela”, “Mazā, iepazīsimies” un arī citas dziesmas,” stāsta V.Griķis. Viņš atklāj, ka grupai ir tapusi arī jauna dziesma “Velkam Eiropā” ar humora piesitienu. “Šo dziesmu jau esmu iesniedzis radio, un tā jau arī tiek atskaņota. Domāju, ka to pieteikšu arī šlāgeraptaujas nākamajā posmā,” piebilst V.Griķis.


Ar dziesmu “Zemes vējš” šlāgeraptaujā piedalās arī grupa “Baltie lāči”, kurai ir pievienojies gulbenietis Grigorijs Gorodko. Viņš “Dzirkstelei” stāsta, ka sadarbība ar “Baltajiem lāčiem” ir sākusies pagājušā gada rudenī. ““Baltie lāči” bija apvienojušies ar grupu “Apvedceļš” koncertprogrammā “Pasta nodaļas stāsti”, kuru es apskaņoju. Kādā sarunā viņi man piedāvāja kopīgi paspēlēt, un tā arī sākām sadarboties. Tapa dziesma “Zemes vējš”, kas tika iesniegta šlāgeraptaujai, top arī jaunas koncertprogrammas un projekti,” atklāj Grigorijs.


Šlāgeraptaujas ziemas posms beigsies 29.martā.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide