Smiltenē atklās iedvesmojošu fotoizstādi “Tu esi. Tu vari. Rio”

Piektdien, 13. janvārī, plkst. 18:00 ikviens interesents ir aicināts uz sporta fotogrāfa Jura Bērziņa-Soma fotoizstādes “Tu esi. Tu vari. Rio” atklāšanu Smiltenes kultūras centrā. Fotogrāfijās atspoguļotas Latvijas sportistu gaitas Vasaras paralimpiskajās spēlēs Riodeženeiro.  Par to informē bankas Čitadele"  ārējās komunikācijas vadītājaaiba Ābelniece.

Atklāšanas pasākumā ikvienam būs iespēja tikties ar četrkārtējo paralimpisko čempionu Aigaru Apini, paralimpisko loka šāvēju Ievu Melli un citiem Latvijas paralimpiskās izlases sportistiem. Izstādes atklāšanā piedalīsies Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis, Latvijas paralimpiskās izlases tērpu meistare Iveta Purmale un atbalstītāji.


Smiltene ir pirmā vieta ārpus Rīgas, kur fotoizstāde būs apskatāma līdz janvāra vidum, un pēc tam tā turpinās ceļojumu pa visu Latviju.

Fotogrāfs Juris Bērziņš-Soms stāsta, ka Smiltene nav nejauši izvēlēta par pirmo no Latvijas pilsētām, uz kuru izstāde dodas ārpus Rīgas.

“Tieši Smiltenē Latvijas Paralimpiskā komiteja guva atbalstu pēc tam, kad neilgi pirms RIO atklājās, ka Latvijas Olimpisko un paralimpisko spēļu dalībniekiem nav sagādāti vienoti tērpi. Toreiz banka Citadele ātri piešķīra nepieciešamo finansējumu, bet Smiltenes modes māksliniece Iveta Purmale visiem sportistiem uzšuva lieliskus lina tērpus. Ņemot vērā visus šos notikumus, šķita būtiski izstādes ceļošanu pa Latviju sākt tieši Smiltenē,” skaidro fotogrāfs.

Juris Bērziņš-Soms ir sporta fotogrāfs kopš 1966. gada un pirmais Latvijā, kurš fotogrāfijās fiksējis paralimpiskās spēles.

“Fotoizstādē 40 lielformāta krāsu fotogrāfijās rādīti mūsu sportisti gan paraolimpisko spēļu startā, gan tiem gatavojoties, arī atklāšanas parādē, apbalvošanas ceremonijā, atpūtas mirkļos un krāšņā sagaidīšanas ceremonijā Rīgas lidostā. Neticamās cilvēku iespējas parādītas fotogrāfijās arī sporta veidos, kur mūsu sportisti nestartēja,” atzīst fotogrāfs.

Paralimpiskajās spēlēs RIO piedalījās 11 Latvijas sportisti, kuri startēja sešos sporta veidos. 160 valstu 4350 sportistu konkurencē Latvijai izdevās izcīnīt četras medaļas – divas zelta un divas bronzas. Par čempioniem kļuva Aigars Apinis diska mešanā un Diāna Dadzīte šķēpa mešanā, kura izcīnīja arī bronzu diska mešanā. Bronzas medaļu lodes grūšanā ieguva Edgars Bergs.

Izstādi organizē Latvijas Paralimpiskā komiteja un banka Citadele.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide