Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenē – “Sapņu komanda 1935” 1

Jau vairāk kā gadu Smiltenes Kultūras centra apjomīgās renovācijas dēļ slēgts arī Smiltenes kinoteātris. Atvēršana gaidāma nākamgad pavasarī. Tā būs jaunas izrāžu pasaules atklāšana - pasaulē lentes kino ēra ir beigusies, to nomaina digitālais kino. Arī Smiltenē iecerēts pasaules standartiem atbilstošs kinoteātra iekārtojams ar trīsdimensiju stereo kinoizrādēm.

Patreiz pašvaldības kinoteātris iekārtots pagaidu telpās Pils ielā blakus autoostai. Šī iekārtošana veikta speciāli jaunās latviešu lielfilmas "Sapņu komanda 1935" vislatvijas pirmizrādēm, kas notiks nedēļā uzreiz pēc valsts svētkiem 24.-28.novembrī.  

...Viņus pavadīja daži desmiti, bet sagaidīja tūkstoši. Ar ovācijām, ziediem, ar urravām. Tie bija jauni latviešu puiši, kas atgriezās no Šveices. Viņi bija kļuvuši labākie visā Eiropā...

 

Stāsts ir par 1935.gadā Ženēvā notiekošo pirmo Eiropas čempionātu basketbolā. Latvijas valstsvienībai ar minimāliem līdzekļiem, taču milzu entuziasmu un pašatdevi, pārvarot grūtības, izdodas paveikt vienu no lielākajiem varoņdarbiem Latvijas vēsturē - kļūt par pirmajiem Eiropas čempioniem. 1935.gadā valstsvienības vecākajam spēlētājam bija tikai trīsdesmit gadu, tāpēc filmā piedalās pārsvarā gados jaunie aktieri. "Sapņu komandas" filmēšanā pārstāvēti visi Latvijas teātri, kuru aktieri izraudzīti, pamatojoties uz līdzību ar leģendārās komandas spēlētājiem.

 

Filma nav tikai par sportu. Tā iecerēta, lai mēs celtu latviešu pašapziņu un aizdomātos par savām vērtībām. Filmu bija plānots pabeigt vēl pirms gada, bet radošajam kolektīvam radās arvien jaunas idejas kā precīzāk parādīt vēsturiskos notikumus.

 

Režisors Aigars Grauba ("Rīgas sargi"). Galvenās lomas atveido Jānis Āmanis, Inga Alsiņa, Mārcis Manjakovs, Jānis Vimba, Viktors Ellers, Andris Bulis, Mārtiņš Liepa, Artūrs Putniņš, Mārtiņš Počs, Miķelis Žideļūns, Artūrs Krūzkops, Gints Andžāns, Uldis Norenbergs, Intars Rešetins, Pēteris Gaudiņš, Lāsma Kugrēna, Māris Grigalis un citi, bet filmas masu skatos piedalījās tūkstošiem cilvēku no visas Latvijas.

 

Pie kultūras sarīkojumu kalendāra:

 

SMILTENĒ - jauna latviešu lielfilma "Sapņu komanda 1935". 24.-25.XI - 15.00, 17.30; 26.-28.XI - 17.00, 19.30. Kinoizrādes notiek Pils ielā 8 (blakus autoostai). Info: smilteneskino@hotmail.lv

 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

soviet soldier

Kinoizrādes joma ( neoficiāli oficiālais ekspertu vērtējums) Gulbene- stulbene; Smiltene- milzene. Šim vērtējumam par 99 % piekrīt arī starptautiskā kinoskatītāju tiesību aizstāvības aģentūra Londonā, Dauningstrītā 91.a, box. 342 xz. UK

pirms 7 gadiem, 2012.11.07 17:07

Kultūra un izklaide