Sociālā deja dzīves kvalitātes uzlabošanai

27.oktobrī plkst.18.00 Gulbenes novada bibliotēkā Eiropas kultūras vakars “Viņa un Viņš. Sociālā deja sieviešu un vīriešu dzīves kvalitātes uzlabošanai”. Pasākumā seksologs, pārmaiņu treneris Arturs Šulcs stāstīs par Eiropas tango sabiedrību un tās vērtībām, par tango kā sociālas dejas devumu sieviešu un vīriešu dzīves kvalitātes uzlabošanā, par pāru deju kā vērtību, kas ļauj labāk saprast savu partneri un veidot attiecības.

Sociālās dejas ir tās, kurām var ļauties ikviens cilvēks jebkurā vecumā, bez priekšzināšanām; tajās noteicošā ir partneru saspēle mūzikas pavadījumā, izmantojot sava ķermeņa valodu, emocijas un harmoniju. „Spēja improvizēt” ir dejas galvenais priekšnoteikums, tiekšanās uz brīvību un harmonisku pašizteikšanos. Par sociālās dejas raksturīgu pazīmi var uzskatīt tieši šajā brīdī veidojošās divu cilvēku un mūzikas mijiedarbības prioritāti pār apkārtējā vidē notiekošo. Tas nav sports, bet ļoti skaists veids kā izpausties.

 Šādas deju nodarbības uzlabo neverbālās komunikācijas iemaņas, palīdz cilvēkiem kļūt atvērtākiem, radošākiem, dzīvespriecīgākiem un pašpārliecinātākiem. Tās stiprina spēju izbaudīt ik dzīves mirkli. Sociālo deju prakse veicina komunikāciju starp tuviem cilvēkiem, bet kā zinām – pozitīva saskarsme tuvina laimes sajūtu un harmoniju. Laimīgs cilvēks ir iecietīgāks, spēj vairāk uzklausīt citus. Laimīgs cilvēks piesaista citus cilvēkus, kas arī kļūst laimīgi.

Sociālās dejās, protams, pastāv stili, paveidi un soļi, tomēr galvenais ir ar kustību improvizēt mūzikas pavadījumā. Tās dejo pāros – vīrietis vada, sieviete seko, izpildot dejas pamatsoļus un figūras, kuru secība iepriekš nav paredzēta. “Vadība” – tas ir daudzu prasmju pats sākums: prasmes būt divatā, uzturēt kontaktu vienam ar otru, uztvert vienam otru caur šo kontaktu un abpusēji vadīt vienam otra kustības. Turklāt – sociālo deju tradīcijām pieder partneru maiņa pēc katras dejas. Rezultātā deja vienmēr būs spontāna un dzīva, un attīstīs saskarsmes prasmi.

Lai šajā vakarā iegūtās zināšanas nostiprinātu, interesentiem pasākuma otrajā daļā piedāvāsim arī praktiskās nodarbības. Improvizēt deju soļus un brīvi justies mums mācīs deju pasniedzējs Viktors Leimanis.
Pasākums notiek projekta "Europe Direct informācijas centrs Gulbenē" ietvaros. Laipni aicināti! Ieeja – bez maksas.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide