Šodien glezniecības un foto plenēra dalībnieki rada darbus Stāmerienā

No 25. jūlija līdz 30.jūlijam pirmo reizi mūsu pusē sapulcināti Latvijas ievērojami mākslinieki, lai piedalītos Gulbenes glezniecības un foto plenērā ”Gulbene 2016”. Plenēru organizē Valmieras Kultūras un mākslas fonds sadarbībā ar Gulbenes novada domi un pilsētas pārvaldi, kā arī Radošo apvienību, biedrību “5 māja”. Par to informē Gulbenes novada domes vecākā konsultante kultūras jomā Edīte Siļķēna.

Mākslas plenērā Gulbeni iepazīst gleznotāja un stikla māksliniece Anitra Bērziņa, akvarelists Aleksandrs Ņeberekutins, mākslinieces Līga Jaunzeme, Katrīna Gaile, Ilze Rēvalde izcilā gleznotāja Neonilla Medvedeva, mākslinieki Vladimirs Babkins un Andrejs Severetņikovs, fotogrāfs Normunds Cercins.

"Plenēra laikā mākslinieki jau šobrīd strādā Gulbenes pilsētas dažādās vietās, lai radītu mākslas darbus, kuros attēloti mūsu cilvēki, vietas un noskaņas. 27.jūlijā mākslinieki visas dienas garumā radīs darbus Stāmerienas pils apkārtnē. Piektdien, pilsētas svētku laikā, Gulbenes mākslas skolā būs iespējams satikties ar māksliniekiem un darboties  meistarklasēs," stāsta E.Siļķēna.

Jau ziņots, ka sestdien, 30. jūlijā, pulksten 19:00 Gulbenes Sarkanajā pilī atklās šā mākslas plenēra darbu izstādi.

"Paskatīsimies, kā mūsu pusi dažādos mākslas stilos ieraudzījuši  Gulbeni un Stāmerienu," piebilst E.Siļķēna. 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide