Šogad konkurss „Cālis” nenotiks

Mazo vokālistu konkurss „Cālis”, kas pulcēja dziedātājus no visa novada, šogad nenotiks. Līdzīgs konkurss notiks nākamajā gadā, bet, iespējams, jau ar citu nosaukumu.

„To, ka šogad konkurss „Cālis” nenotiks, tika izlemts novada kultūras darbinieku sanāksmē. To ierosināja arī mūzikas pedagogi. Izraisījās plašas diskusijas, kā rezultātā nolēmām, ka konkursa tēma ir mazliet vairāk jāpietuvina Gulbenes novadam, tāpēc nākamajā gadā domāsim par jauna konkursa rīkošanu,” stāsta Gulbenes kultūras centra direktora vietniece mākslinieciskajos jautājumos Ineta Meldere.

Sākotnēji mazo vokālistu konkurss galvenokārt bijis saistīts ar tāda paša nosaukuma televīzijas konkursu. Vairākus gadus uzvarētājs novada konkursā uzstājies televīzijā, bet pēdējos gados arī televīzijas konkurss vairs nenotiek.

„Dažādi mazo vokālistu konkursi notiek pirmsskolas izglītības iestādēs un pagastos, tāpēc vienojāmies, ka ieturēsim pauzi. Iespējams, ka jaunajam konkursam, kas ir plānots nākamajā gadā, būs arī cits nosaukums,” piebilst I.Meldere. 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide