Šonedēļ visa uzmanība - bibliotēkām

Šonedēļ Latvijā atzīmē Bibliotēku nedēļu. Arī Gulbenes novada bibliotēkā šajā nedēļā plānotas dažādas aktivitātes. Šogad pasākumu moto –„Attiecības. Sadarbība. Kopiena”.

Nesodīs, būs randiņš
Bibliotēkas Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja Iveta Krūmiņa informē, ka šonedēļ aizmāršīgajiem lasītājiem ir iespējams aizkavētos izdevumus nodot bibliotēkā, nemaksājot soda naudu par kavējumu. Iespējams arī atjaunot bibliotēkas abonementu tiem lasītājiem, kuri savulaik nav varējuši nomaksāt kavējuma naudu. “Atgādinām, ka iespējams izmantot arī grāmatu nodošanas iekārtu, kas atrodas pie bibliotēkas ārdurvīm. Arī šādā veidā nodotajām grāmatām kavējuma nauda šajā nedēļā netiks aprēķināta. Savukārt ar akciju „Paņem mani līdzi un... nenes atpakaļ” aicinām apmeklēt bibliotēkas otro stāvu, kur atrodas lasītājiem domāto grāmatu plaukts. Tā ir iespēja bibliotēkas apmeklētājiem papildināt savu bibliotēku, kā arī - padalīties ar savām grāmatām,” stāsta I.Krūmiņa.

Interesentiem iespējams iesaistīties akcijā “Randiņš bibliotēkā”. I.Krūmiņa norāda, ka visiem, kuri 22. un 23.aprīlī bibliotēkas darba laikā būs sarunājuši randiņu bibliotēkā – lasītavā, abonementā, informācijas centrā, bērnu bibliotēkā – un pieteikušies pie bibliotekāres, piedāvās saldumus kopīgai baudīšanai.

Izstāde un tikšanās
Šonedēļ turpinās konkurss lasītājiem „Grāmata - noslēpums”. “Tas ir intriģējošs piedāvājums abonementā izvēlēties aizvērtu aploksni ar grāmatu-noslēpumu un mājās uzrakstīt atsauksmi vai vērtējumu par to. Uzrakstītās atsauksmes var piedāvāt rakstiski 2.stāvā abonementā vai pa e-pastu “ivetak@gulbenesbiblioteka.lv,”” mudina nodaļas vadītāja.

Mākslas cienītāji Gulbenes novada bibliotēkas 2.stāvā varēs piedalīties Sandras Dikmanes fotoizstādes “Pelnu puķes Parīzē. 2016. gads” atklāšanā. Fotogrāfijas stāsta par laikmetīgā vācu mākslinieka Anselma Kīfera darbu retrospekciju Parīzē, Pompidū centrā, 2016.gada janvārī. “Mākslinieks Anselms Kīfers ir viens no slavenākajiem mūsdienu māksliniekiem, kura darbi pārsteidz ar domu un satura blīvumu, arī glezniecībai netipiskiem materiāliem – pelniem, salmiem, sažuvušiem augiem, trauku atlūzām un citiem priekšmetiem,” iepazīstina I.Krūmiņa.

Draugi, stāsti, pārsteigums
Visi ir aicināti apmeklēt bibliotēkas Draugu vakaru, kad, līdzīgi kā iepriekšējos gados tiks godināti īpašie lasītāji. Tie ir cilvēki, kuri bibliotēku apmeklē jau gadiem ilgi, kā arī tie, kas rosīgi iesaistās dažādās bibliotēkas aktivitātēs. Paldies teiks arī dāsnākajiem, kā arī tiem, kas ar savām zināšanām un materiāliem bagātinājuši bibliotēkas krājumus,” ielūdz I.Krūmiņa.
Apmeklētājus gaidīs arī bibliotēkas novadpētniecības lasītavas darbinieces, lai 21. un 22.aprīlī iesaistītu aktivitātē “Nāc un dalies ar saviem atmiņu stāstiem un bildēm par Gulbeni”.

“Sestdien, Pasaules Grāmatu dienā, katru piekto Gulbenes bibliotēkas abonementa apmeklētāju gaidīs pārsteigums - grāmata un roze. Kā vēsta leģenda, Spānijā, Katalonijas provincē, Svētais Georgs uzveicis pūķi, izglābis princesi un atbrīvojis cilvēkus. Labais guvis pārsvaru pār Ļauno, Gaisma uzvarējusi Tumsu. Vietā, kur izlijušas pūķa asinis, uzziedējušas sārtas rozes. Kopš tā laika ik gadu Svētā Jura dienā, 23.aprīlī, ļaudis, pieminot šo varoņdarbu, dāvina cits citam grāmatas un rozes,” atgādina I.Krūmiņa.

Balvas un pasākumi bērniem
Sestdien apmeklētāji aicināti arī uz Literāro kafejnīcu “Lasām pa vecam, lasām pa jaunam”. “Šoreiz ieklausīsimies dzejas konkursa “Ir katrā ziedā kaut kas nepateikts” rezultātos,” stāsta nodaļas vadītāja. Otrdien Bērnu bibliotēkā būs literārs pasākums bērnudārzu bērniem “Iepazīstieties – Koko un Riko”, kas veltīts Evijas Gulbes grāmatu varoņiem Koko un Riko, kā arī gaidot rakstnieces viesošanos bērnu bibliotēkā nākamnedēļ.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide