Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šovakar visus gaida Muzeju nakts

Klāt pavasaris un līdz ar to arī Muzeju nakts, kas līdz šim vienmēr pulcējusi daudz interesentu. Šogad tā notiks šodien, 14.maijā. Interesenti varēs apmeklēt pasākumus ne tikai Gulbenē, bet arī Druvienas vecajā skolā - muzejā un "Silmaču" muzejā, kā arī Gulbenes depo un Vecgulbenes muižā.

Gulbenes dzelzceļa stacijā, muzicējot Gulbenes kultūras centra pūtēju orķestrim un darbojoties jautrajām bufetniecēm, tiks sagaidīts tūristu vilciens Rīga - Gulbene - Alūksne. Latvijas Mākslas augstskolu asociācija, tās Studentu padome sadarbībā ar akciju sabiedrību "Pasažieru vilciens" ar vilcienu no Rīgas uz Ziemeļvidzemi šajā dienā dodas kārtējā mākslas akcijā "Pastaiga - 3".

 

Braucienā kopā ar studentiem būs arī augstskolu profesori un sabiedrībā pazīstami kultūras un sabiedriskie darbinieki, lai ne tikai paustu savu māksliniecisko dabu, bet meklētu arī jaunas ierosmes un idejas no ceļā satiktajiem cilvēkiem, tās radoši izmantotu un vestu atpakaļ uz Rīgu. "Pastaigas - 3" laikā tiks muzicēts, dziedāts, dejots, gleznots, būs arī citas radošas izpausmes. Tiks rādītas studentu filmas un brauciena laikā radušies foto un videomateriāli.

 

Gulbenes dzelzceļa stacijā uz perona paredzēta mākslas augstskolu studiju programmu prezentācja. Uz Alūksni brauciena dalībnieki dosies ar bānīti. Ir paredzētas ekskursijas pa Gulbenes depo, kā arī izbraucieni ar rokas un motordrezīnām.

 

Gulbenes kultūras centrā visiem būs iespējams noklausīties Gulbenes novada skolu koru koncertu latviešu tautas mūzikas noskaņās. Koncertēs arī Elita Veidemane, Raimonda Vazdika un Aivars Brīze. Pie kultūras centra darboties arī āra kafejnīca un skanēs nakts mūzika.

 

Vārīs ziepes

Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejā Muzeju nakts laikā muzeja klētī tiks vārītas ziepes. Šo amatu ierādīs kāds profesionāls ziepju vārītājs. Muzeja darbinieki gādās par sārma pagatavošanu un tā pielietojumu, lai iztīrītu traipus. Pie klēts uzstāsies folkloras kopas un tiks vārīta zupa.


Apmeklētājiem būs atvērtas arī muzeja izstāžu zāles, kur varēs palūkot Vēsmas Ušpeles un Vijas Stupānes gleznu izstādi "Ceļa_ vējš", kā arī mākslinieces Agneses Bules darbu izstādi "Latvieša sapnis", kas solās būt ļoti interesanta un neparasta. Dziedās un spēlēs arī ielu muzikanti.

 

Stundas un pankūkas

Druvienas vecās skolas - muzeja vadītāja Ligita Zvaigznekalne stāsta, ka Muzeju naktī tur noritēs mācību stundas. Tā kā Muzeju nakts tēma šogad ir "Kaimiņi", tad stundas vadīs citi skolotāji. Pirmā būs darbmācības stunda, kur varēs apgūt meldru un doņu pīšanu, otrā stunda būs veltīta biškopībai, ko vadīs druvēnietis Ainārs Zvirgzdiņš, trešā stunda būs veltīta dabas izzināšanai, bet ceturtā - Druvienas vēsturei.

 

"Mums tagad ir skaists pagalms, jauna lapenīte, šūpoles, tāpēc varēsim izbaudīt arī pavasari, malkojot tēju un cienājoties ar maizītēm," stāsta vadītāja. Savukārt "Silmaču" muzeja vadītāja Sandra Āre sola visus pacienāt ar pankūkām latviešu un igauņu gaumē, kas tiks ceptas uz 1936.gadā ražotas pannas. Muzeja apmeklētāji var ņemt līdzi "groziņu" ar ģimenē iecienītajām pankūkām.

 

Visi Muzeju nakts pasākumi būs par brīvu.


Šodien

* Gulbenes dzelzceļa stacijā mākslas akcijas "Pastaiga- 3" laikā piestās tūristu vilciens. No pulksten 12.00 līdz 13.00 uz perona notiks mākslas augstskolu studiju programmu prezentācija.. Ekskursija pa Gulbenes depo - pulksten 19.00.

 

* Gulbenes kultūras centrā - pulksten 18.30 novada skolu koru koncerts. Pulksten 21.00 koncerts, kurā uzstāsies Elita Veidemane, Raimonda Vazdika un Aivars Brīze. Pulksten 22.00 sāks darbu
āra kafejnīca.

 

* Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejā - no pulksten 19.00 līdz 1.00 klētī - ziepju vārīšana, sārma pagatavošana, traipu tīrīšana. Muzeju izstāžu zālēs - apskatāmas trīs izstādes. Dziedās un spēlēs ielu muzikanti.

 

* Druvienas vecajā skolā - muzejā - pulksten 20.00 sāksies mācību stundas trīsdesmito gadu stilā.

"Silmaču" muzejā ceps pankūkas uz 1936.gadā ražotas pannas.

 

* Zvaigznes grāmatnīca Gulbenē no pulksten 18.00 līdz 2.00 piedāvās grāmatas par īpašām cenām.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide