Stāmerienā slēpo, makšķerē un priecājas par ziemu 2

Piekto gadu pēc kārtas Stāmerienā, tuvojoties pavasarim, notiek ziemas izpriecu diena, kurp baudīt pēdējos ziemas priekus dodas gan lieli, gan mazi. Kuplā skaitā arī šogad pasākumu apmeklējuši gan paši stāmerenieši, gan arī uzņēmuši viesus ne tikai no pašu novada, bet arī no kaimiņnovadiem. Vairāk foto šeit.

Kā ierasts, šajā dienā varēja piedalīties gan slēpošanas, gan arī zemledus makšķerēšanas sacensībās. Savukārt paši mazākie varēja nodoties rotaļām ar sniegu. Slēpošanas sacensības šogad bija ļoti kupli pārstāvētas. Tajās piedalījās 76 dažādu vecumu dalībnieki. Sacensībās piedalījās gan paši stāmerenieši, gan arī beļavieši, lejasciemieši, galgausnieši, tirzmalieši, lizumnieši un gulbenieši.

Uz starta stājās arī viesi no Viļakas novada. V1 grupā labākais rezultāts - Rihardam Berkoldam (K.Valdemāra pamatskola). V2 grupā uzvaru izcīnīja Silvestrs Kozlovskis no Viļakas. V3 grupā 1.vietu izcīnīja Ralfs Rudzītis (K.Valdemāra pamatskola). V4 grupā ātrāko rezultātu uzrādīja Andris Beķeris (Gulbene). V5 grupā uzvara - Edgaram Puidzem no Lejasciema. V grupā 1.vietu izcīnīja Jānis Ģērmanis (Stāmeriena), V6 grupā - Francis Bukšs (Viļakas novada Rekova) un V7 grupā - Jānis Klimons no Lizuma. S1 grupā ātrākā bija Ērika Jermacāne (Lejasciems). S2 grupā uzvaru izcīnīja Diāna Kurepina (K.Valdemāra pamatskola). Arī S3 grupā uzvaras laurus plūca K.Valdemāra pamatskolas audzēkne Aivita Lasmane. S4 grupā uzvara - gulbenietei Inesei Brezinskai. S5 grupā 1.vieta - Baibai Pušpurei (Stāmeriena). S grupā labākais rezultāts - gulbenietei Dacei Ančai un S6 grupā - Lāsmai Gabdulļinai (Lejasciems).

Arī zemledus makšķerēšanas sacensībās "Uz Stāmerienas ezera 2013" piedalījās diezgan daudz dalībnieku - kopumā sacentās 31 makšķernieks. Kā ierasts, šajās sacensībās piedalījās ne vien vietējie stāmerenieši, bet arī makšķernieki no citām novada vietām un pat kaimiņnovadiem. Sacensību dalībnieki tika vērtēti gan individuālajā, gan arī komandu vērtējumā.

Pēc sacensību beigu signāla, nosverot visus lomus, sievietēm vecuma grupā no 16 līdz 65 gadiem uzvaru izcīnīja Dace Lūse, kuras loms bija 630 grami. 2.vietā ierindojās Sarmīte Zvirgzdiņa (514 grami) un 3.vietā - Aiga Putne (155 grami).

Vīriešiem šajā grupā lielāko lomu no ezera izdevās izvilināt Andrim Tulkinam. Viņa loms bija 1,609 kilogrami. 2.vietu ieguva Andris Krūmiņš ar 1,282 kilogramus smagu lomu, un 3.vietā ierindojās Juris Lazdiņš, kura loms bija 1,242 kilogrami.

Grupā, kurā tika vērtēti dalībnieki pēc 65 gadu vecuma un invalīdi, uzvaras laurus plūca Jeļena Strogova (694 grami), aiz sevis atstājot Pēteri Boroduško (678 grami) un Andu Baķi (646 grami).

Komandu vērtējumā uzvaru izpelnījās komanda "Jaungulbene", kuras kopējais loms bija 3,055 kilogrami, 2.vietā - komanda "Mētriena" (3,025 grami) un 3.vietā - komanda "Kodes" (2,751 kilograms). Sacensību organizatori piešķīra arī veicināšanas balvas. Interesanti, ka jau otro gadu pēc kārtas pārsteiguma balva par mazāko zivi pienācās Dacei Lūsei (2 grami). Balvu par lielāko asari (89 grami) saņēma Jānis Trops, un balvu par lielāko raudu (68 grami) ieguva Juris Bugliņš.

Savukārt bērniem šajā dienā bija iespēja noskatīties animācijas filmiņu „Multenītes sniegā". Šo iespēju bija sarūpējis "Kinopunkts" ar Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Pēc kinoseansa mazie ziemas prieku baudītāji zīmēja sniegā. Uz sniega vaļņa tapa skaisti un pārdomāti zīmējumi - multenīšu tēli.

Dienas noslēgumā tie, kas vēlējās, varēja izbaudīt vizināšanos ar sniega motocikliem pa Stāmerienas ezeru. Tās bijušas lieliskas emocijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Evita

Pasākums ļoti jauks, padomāts ne tikai par pieaugušo izklaidi, bet arī bērni jutās ļoti jauki.

pirms 7 gadiem, 2013.03.06 08:45

Kultūra un izklaide