Studija “Sagša” gatavojas jubilejai

Gulbenes Tautas lietišķās mākslas studija "Sagša" 17.novembrī svinēs savas pastāvēšanas 60.gadadienu. Šobrīd notiek aktīvs gatavošanās darbs šīm svinībām.

"Jubilejas pasākums sāksies Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejā, kur pulksten 12.00 tiks atklāta studijas "Sagša" darbu izstāde. Lai izstāde būtu daudzveidīgāka un arī mūsu darbi izskatītos interesantāki, tajā piedalīsies īpaši viesi - Tautas lietišķās mākslas studijas "Dzintars" meistari, kuri strādā ar dzintaru. Izstrādē papildus būs apskatāmas arī dzintara rotas. Par studiju "Dzintars" stāstīs tās vadītāja Anita Kovjazina," informē Tautas lietišķās mākslas studijas "Sagša" vadītāja Biruta Akmentiņa. Viesi būs padomājuši arī par pārsteigumiem pasākuma apmeklētājiem.  

Savukārt pulksten 15.00 Gulbenes kultūras centrā sāksies pasākums "Atmiņu albums". Tajā uz lielā ekrāna tiks pāršķirtas studijas "Sagša" fotoalbuma lapas. "Kopīgi kavēsimies atmiņās par šiem 60 gadiem, tās vizuāli ilustrējot. Šī jubilejai veltītā pasākuma otrā daļa nav domāta kā atskaite par padarīto darbu, bet tiks dota vaļa atmiņām un emocijām," stāsta studijas vadītāja. Lai kavēšanās atmiņās nebūtu vienmuļa un vienveidīga, to ar savu klātbūtni papildinās un vadīs Nacionālā teātra aktrise Zane Jančevska, kura skandēs gan dzeju, gan arī dziedās.

 

Ir paredzēta arī pasākuma svinīgā daļa, kurā tiks sveikti un godināti studijas dalībnieki. "Esam uzaicinājuši arī visus bijušos studijas dalībniekus, kuri savulaik ir aktīvi darbojušies, piedalījušies izstādēs, kā arī tos meistarus, kuri kaut vai tikai vienā epizodē šajos gados ir bijuši saistīti ar "Sagšu". Daļa ielūgto viesu Gulbenē nedzīvo, bet ļoti ceram, ka viņi radīs laiku, lai piedalītos pasākumā Kopumā esam izsūtījuši aptuveni 40 ielūgumus," stāsta B.Akmentiņa. Ciemos tiks gaidīti arī draugi un kolēģi no Vidzemes Tautas lietišķās mākslas studijām, ar kurām šajos gados ir izveidojusies laba sadarbība, kā arī novada cilvēki, kuriem sirdij ir tuva lietišķā māksla.

 

Neliela daļa studijas darbu rotās arī kultūras centra vestibilu un kā skaists veltījums papildinās Valsts svētku norisi.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide