Suņi sacentīsies par ceļazīmi uz prestižo suņu izstādi Lielbritānijā

No 8. līdz 9. jūnijam starptautiskajā suņu izstādē "Crufts Riga. Rīgas kauss 2013", kas norisināsies Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, labākie 2600 dažādu šķirņu suņi sacentīsies par iespēju piedalīties vienā no prestižākajām pasaules suņu izstādēm „Crufts 2014" Birmingemā, Lielbritānijā.

„Ikviena suņu audzētāja sapnis ir nokļūt prestižajā „Crufts" suņu izstādē Birmingemā, Lielbritānijā nevis kā skatītājam, bet gan kā dalībniekam, jo uzvaru šajā izstādē var pielīdzināt uzvarai Olimpiskajās spēlēs," atzīst Latvijas Kinoloģiskās federācijas prezidente Vija Klučniece.

 

„Šī izstāde ir lielākie svētki suņu audzētājiem un notikums, kam ir pasaules nozīme. Arī Latvijas pārstāvim, kas dzimis krievu melno terjeru audzētavā „Ave Bahrai", 2006. gadā izdevās kļūt par „Crufts" uzvarētāju. Līdz šim līdzīgus panākumus neviens no Latvijas nav atkārtojis, bet šī gada pretendenti izstādē Rīgā solās būt konkurētspējīgi," saka V. Klučniece.

 

„Crufts" suņu izstādei ir vairāk nekā 100 gadu sena vēsture - pirmo reizi tā notika 1891. gadā. Ik gadu „Crufts" suņu izstādē sacenšas līdz 40 000 suņu, starp kuriem ir labākie suņu šķirņu pārstāvji no visas pasaules, strādā vairāk nekā 2000 veterinārārstu. Vienlaikus ar skaistuma konkursiem ringos notiek arī visdažādākās suņu sacensības, kurās demonstrē lielisku saskaņu starp suni un viņa īpašnieku.

 

Prestižajai izstādei var kvalificēties, gūstot uzvaru kādā no "Crafts" atlases izstādēm, un "Crufts Riga. Rīgas kauss 2013" ir viena no tām.

 

8. un 9. jūnijā Ķīpsalā apmeklētājiem būs iespēja sekot līdzi suņu vērtēšanai ringos. Suņu izstādi dienas garumā kuplinās dažādi aizraujoši suņu paklausības un kanisterapijas paraugdemonstrējumi, kas allaž rada lielu skatītāju interesi. Savukārt abas izstādes dienas noslēgsies ar krāšņu labākā izstādes suņa izvēli, kurā piedalīsies visu šķirņu konkursa uzvarētāji. Līdztekus suņu izstādei būs arī plaša zooindustrijas preču un pakalpojumu ekspozīcija, kurā piedalīsies dzīvnieku barības tirgotāji, veterinārās klīnikas, aksesuāru ražotāji un tirgotāji. Izstādē par pievilcīgām cenām apmeklētāji savam mīlulim varēs iegādāties barību, vitamīnus, piemērotus tērpus un aksesuārus, tāpat arī iegūt izglītojošu informāciju par mājdzīvnieku veterināriju un citiem jautājumiem.

 

Starptautisko suņu izstādi "Crufts Riga. Rīgas kauss 2013" rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Kinoloģisko federāciju. Vairāk: www.bt1.lv/crufts

 

Norises vieta un laiks:


8. un 9. jūnijā no plkst. 10.00 līdz 18.00 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā

 

Ieejas biļetes:

 

Bērniem no 5 līdz 18 gadiem - Ls 2,00


Pieaugušajiem - Ls 3,00


Studentiem, pensionāriem - Ls 2,00


Ģimenes biļete (2+2; 1+3) - Ls 7,00


(vairāk bērnu - Ls 1 par katru bērnu)

 

Izstāde „Vasaras svētki dārzam" - bez maksas! (ārējā ekspozīcija)

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide