Svētki Tirzā – caur mākslas un kultūras prizmu 2

Tirzā jau tradicionāli norisinājušies Tirzas pagasta svētki, kas tika organizēti 4.augustā.

Svētku atklāšana sākās ar bērnu svētkiem, kuros norisinājās 2017.gadā dzimušo uzņemšana tirzmaliešu saimē. Tāpat arī svētku dienas laikā bija iespēja apmeklēt Tirzas PSRS perioda vēstures liecību ekspozīciju un izstādi “Tirzas skolai - 150”. Svētku laikā bija iespēja piedalīties skriešanas seriālā “Izskrien 100”, kas veltīts Latvijas simtgadei.

Pie tējnīcas “Laiks” bija iespēja aplūkot plenēra “Izglezno novadu” darbus. Darbos bija atspoguļots gan avotiņš, kas tek pie Tirzas estrādes, gan arī citas vietas novadā. Plenēru vadīja māksliniece Ilvija Juškevica. Vakarā svētku noslēguma koncertā “Ceļā no Dziesmu un Deju svētkiem” priekšnesumus sniedza Tirzas pagasta pašdarbnieku kolektīvi. Starp viņiem bija arī jaunizveidotā folkloras kopa “Kaimiņu būšana”, kuru vada Dace Eihmane.

Tirzas kultūras nama vadītāja Alda Alberte uzskata, ka pagasta svētki bija izdevušies, jo šajā dienā bija labs laiks un arī svētku dalībnieki un organizatori šos svētkus padarīja patīkamus un baudāmus. “Mūsu problēma ar estrādi ir tā, ka tā ir ļoti liela un nav pietiekamu apgaismojuma un skaņas resursu. Mums vajadzētu lielāku atskaņošanas iekārtu un būtu nepieciešama arī kāda iespēja, lai estrādi varētu izgaismot,” uzsver A.Alberte. Tāpat arī Tirzas kultūras nama vadītāja stāsta, ka nākotnē tiek plānots izveidot kādu projektu estrādes uzlabošanai un piesaistīt Eiropas Savienības finansējumu vai Gulbenes novada finansiālos līdzekļus.
A.Alberte visvairāk pateicas tieši pašdarbniekiem un Tirzas pagasta pārvaldei, jo tieši pašu cilvēki bija tie, kas svētkus padarīja kuplākus, kā arī paldies Inesei Markovai saistībā ar bērnu svētku organizēšanu.

Arī paši tirzmalieši bija apmierināti ar svētku norisi, tomēr kāds no tiem atminas Piena balles un Zemeņu svētkus, kas kādreiz organizēti, tomēr tagad tie vairs netiek rīkoti. Kopumā Tirzas pagasta svētki bija apmeklēti – tajos bija ieradušies gan vietējie, gan arī ciemiņi no citiem pagastiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

???

Gribētos jautāt,kur fotogrāfijas no plenēra? Bija ļoti skaisti darbi.Žēl,ka Dzirkstelei tas neinteresēja.

pirms 2 gadiem, 2018.08.08 18:15

!!!

Žēl gan - Tirzas estrādē vasarā tikai viens pasākums, ņemot vērā tik feinu laiku.

pirms 2 gadiem, 2018.08.10 09:08

Kultūra un izklaide