Svētkos godinās novada labākos ļaudis

Latvijas Republikas proklamēšanas 98.gadadiena Gulbenē līdzīgi kā pirms diviem gadiem tiks svinēta kopā ar sadarbības partneriem no Rietavas Lietuvā un Rapinas Igaunijā. Būs visu trīs valstu himnu dziedāšana, svinīgas uzrunas un katras valsts kolektīvu priekšnesumi.

Svētku dienā notiks svinīga pieņemšana pie Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Andra Apinīša. Tajā tiks pasniegti pašvaldības Goda diplomi, Atzinības un Pateicības raksti. Ar Goda diplomu tiks apbalvoti 3 cilvēki, Pateicības rakstu saņems 5, Atzinības rakstu – 22 pilsētas un novada iedzīvotāji.

“Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka personas, kas tiks apbalvotas, ierodas uz svinīgo apbalvošanu. Ja kādam tas nav iespējams, tad apbalvojums tiek pasniegts pagastā vai kādā citā pasākuma,” saka Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Krevica.

18.novembrī pulksten 10.00 Gulbenes Vissvētākā Sakramenta Romas katoļu baznīcā notiks šai gadadienai veltīts ekumeniskais dievkalpojums. Pēc tam pie Brīvības pieminekļa par Latvijas brīvību kritušajiem Gulbenes draudzes locekļiem tiks nolikti ziedi. Vakarā Gulbenes kultūras centrā notiks svētku pasākums “Baltija. Neatkarība. Sadarbība”, kurā kopā ar mājiniekiem piedalīsies arī amatiermākslas kolektīvi un solisti no Lietuvas un Igaunijas.  Gaismas un sadziedāšanās brīdis Latvijas svētkos sāksies pulksten 20.30 Gulbenes centrālajā skvērā. “Aicinām visus ņemt līdzi sarkanas vai baltas svecītes,” informē G.Krevica. Pusstundu vēlāk skvērā kopīgi tiks dziedāta Latvijas valsts himna “Dievs, svētī Latviju!”

Svētkos Gulbenes kultūras centrā būs arī balle kopā ar grupu “Ballīšu orķestris”.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide