Svētku rotājumi un dāvanas – katra gaumei 9

Gulbenes veikala “Dārza bodīte” piedāvājumā ar katru dienu vairāk jūtams – tuvu ir Ziemassvētku laiks. Svētku rotājumi, sveces, kompozīcijas, dekori, pamatnes adventes vainagiem un daudz jauku lietu, kas piemērotas dāvanām. Turklāt dāvanas var oriģināli iesaiņot, radot prieku un pārsteigumu par tām.

“Vakar bija jaunu preču pievedums, bet jau iepriekš daudz preču bija sagatavotas Ziemassvētkiem. Pircēji atzīst, ka mums ir plašākais floristikas materiālu klāsts. Sevišķi pieprasītas ir smaržīgās sveces. Tā kā nākamais ir Suņa gads, ir interese par lietām, kas saistītas ar gada simbolu,” stāsta pārdevēja Ilze Zviedre.

Pircēji dāvanām izvēlas gan piparkūku un kēksa cepamās formas, gan priekšautus un galdautus, gan keramikas traukus. Pārdevēja Ineta Bērziņa ir izdomas bagāta floriste un dāvanu iesaiņotāja, tāpēc pie viņas nereti brauc pat speciāli, lai iesaiņotu dāvanu.

“Katram dāvanas saņēmējam izvēlos piemērotas krāsas iesaiņošanas materiālus un noformējumu. Tagad nereti dāvina naudu, bet arī to var iesaiņot neparasti. Piemēram, naudu var ielikt gliemežvākā. Reiz jaunajam pārim lielu stikla kupolu piepildīja ar rīsiem, sāli, zirņiem un kafijas pupiņām, bet pa vidu bija eiro. Tiesa, tas ir jāpasaka dāvanas saņēmējam, lai nerastos pārpratumi,” skaidro I.Bērziņa.

Viņa atzīst, ka daudzi paši gatavo dāvanas saviem mīļajiem. Vecāki kopā ar bērniem iegādājas visu nepieciešamo “Dārza bodītē”, un pašu rokām top skaistas lietas. Savukārt iestādes un uzņēmumi vēlas, lai dāvanas un adventes vainagi tiek sagatavoti veikalā.

“Man patīk gatavot dāvanas citiem, un pircēji prot to novērtēt. Ja veidojas veiksmīga sadarbība, apmierināti ir visi,” atzīst I.Bērziņa.

Kolēģe I.Zviedre uzsver, ka pircēji veikalā redz daudz krāšņu rotājumu un dāvanām piemērotu lietu, tāpēc reizēm ir grūti izvēlēties. Tad laba iespēja ir iegādāties dāvanu karti, un izvēli atstāt tās saņēmēja ziņā. I.Zviedre pati skaistas un praktiskas dāvanas iegādājas veikalā. Ineta par dāvanām domā laikus – no vieniem Ziemassvētkiem līdz nākamajiem tās ir sagādātas visiem.

“Pati saņemu pirktas dāvanas, bet tās ir rūpīgi pārdomātas,” atklāj I.Bērziņa.

SIA “Emin dārzam” veikals “Dārza bodīte” ir arī Alūksnē, Aizputē un Bauskā. Uz Gulbenes “Dārza bodīti” brauc pircēji no Balviem un citām pilsētām, jo te ir liela preču izvēle un laipnas pārdevējas, kuras cenšas apmierināt pircēju vēlmes.

Kultūra un izklaide