Taps īpaša sega no vairāk nekā 400 tamborētiem fragmentiem 1

Gulbenes novadam taps īpaša mustursega, kurā tiks savienoti daudzi mazi pašu Gulbenes novada iedzīvotāju un viesu tamborēti fragmenti.

Akciju “Raksti gulbenieša rakstu” organizē Gulbenes novada amatnieku biedrība sadarbībā ar pašvaldības aģentūru “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”. Akcijas laikā ikviens varēja atstāt savus un savas ģimenes rokdarbus mustursegai: ar krāsainu dziju izstrādātus – adītus vai tamborētus – 12x12 centimetrus lielus fragmentus, kuri tiks savienoti Gulbenes novada mustursegā, tā atstājot savu rakstu novada vēsturē. 

Amatnieku biedrības pārstāve Iveta Priedīte stāsta, ka atsaucība akcijai ir bijusi ļoti liela. Tajā iesaistījušies apmēram 100 cilvēki un tapuši vairāk nekā 400 fragmenti.

“Patiesību sakot, fragmenti segai ir iesniegti no visām novada vietām. Vasarā mēs piedalījāmies un reklamējām šo akciju Zaļajos tirdziņos, Novada svētkos Lejasciemā, arī svētkos Rankas muižā un starptautiskajā amatnieku tirgū Vecgulbenes muižas parkā. Ļoti daudz cilvēku ir piedalījušies individuāli, čakli strādājušas arī ģimenes. Savu devumu atstājušas arī tūrisma rallija komandas. Vecākā akcijas dalībniece, piemēram, ir 96 gadus veca kundze, kopā ar viņu akcijā iesaistījušās visas viņas ģimenes sievietes. Interesanti, ka pats pirmais akcijas dalībnieks bija kāds vīrietis, kas pirmo reizi turēja rokās tamboradatu. Citiem piepalīdzot, arī viņam izdevās notamborēt savu fragmentiņu. Kāda vecmāmiņa, piemēram, ir uztamborējusi un iesniegusi katram pa gabaliņam saviem pieciem mazbērniem. Var apbrīnot sievieti ar smagiem kustību traucējumiem, kas arī ir iesniegusi savu fragmentiņu,” stāsta I.Priedīte.

Viņa pateicas Lejasciema vidusskolas skolēniem, Stāķu pamatskolas 3.klases skolēniem, Rankas pirmsskolas izglītības iestādes “Ābelīte” audzēkņiem, Gulbenes novada invalīdu biedrībai, Beļavas pagasta rokdarbnieku kopai “Dzīpariņš”, Tautas lietišķās mākslas studijas “Sagša” rokdarbniecēm, Lizuma amatnieku kopai “Laipa”, Lejasciema pagasta “Šķūnenieku” dāmām.

Ļoti kupli pārstāvēti ir Stāmerienas rokdarbnieki, kā arī Gulbenes rokdarbnieki. Skaistus fragmentus ir iesnieguši arī individuālie rokdarbnieki no Lejasciema, Litenes, Galgauskas, Rankas, Jaungulbenes, Līgo un Druvienas pagasta.

“Sakām paldies par centību visiem, kas piedalījās akcijā! Segai iesniegto fragmentu krāsu daudzveidība ir ļoti liela. Segai ir iesniegti arī īpaši fragmentiņi: Latvijas karoga krāsās, ar Gulbenes simbolu - gulbīti, īsta miega pele, mājas gariņš un ar uzrakstu “Neesi bēdīgs”. Tagad mums ir jāizdomā, kā šos visus fragmentus savienot. Cerējām, ka sega varētu būt gatava uz Ziemassvētkiem, bet redzēs, kā mums tas izdosies,” saka I.Priedīte.

Pašreiz amatnieku biedrībai vēl nav izdevies rast savas telpas, taču biedrības pārstāvji cer, ka drīzumā ar novada domes atbalstu viss atrisināsies, tad biedrības telpās varēs izvietot arī novada mustursegu un to varēs aplūkot ikviens, kam ir vēlēšanās.

I.Priedīte arī aicina ikvienu pievienoties amatnieku biedrībai un izteikt jaunas idejas, ierosinājumus turpmākajai darbībai.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kultūra un izklaide