Tautas deju ansamblis „Līgo” ar koncertiem Latvijā godā savu 70 gadu jubileju

Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra „Mazā Ģilde” Tautas deju ansamblis (TDA) „Līgo” šajā sezonā atzīmē 70 gadu jubileju, savukārt vidējās paaudzes deju kolektīvs (VPDK) „Līgo” 40 gadu jubileju. Īpaši šim notikumam izveidota koncertu programma „LĪGO GODI”, kas būs redzama vairākos koncertos Latvijā un Rīgā.

„Mēs savu atbalsi esam atraduši dejā, kurā varam dzīvot, just, mīlēt, domāt un stāstīt. Sākot ar pirmajiem draiskajiem, varbūt - nedaudz bailīgiem soļiem bērnu studijas deju grupā līdz pat gudrai pašapziņai un meistarībai vidējās paaudzes rindās – viss šo daudzo cilvēku mūžs ir ar latviešu dejas prieku, saskaņā ar sevi, pasauli un gandarījumu,” tā TDA „Līgo” un VPDK „Līgo” mākslinieciskais vadītājs Jānis Purviņš.

Dziesmu un Deju svētku Lielās Balvas ieguvējs, Latvijas Republikas Kultūras ministrijas prēmijas laureāts, Starptautisko konkursu laureāts ASV, Moldovā, Spānijā, Maltā un Malaizijā un Grand Prix ieguvējs Krievijā – TDA „Līgo” par godu savam pirmajam koncertam 1945.gadā Viestura dārzā, godinot ansambļa pirmsākumus un pedagogus, kas ansambli izveidojuši, izdejos plašu un deju krāsām košu programmu.

Koncertā „LĪGO GODI” iekļautas latviešu skatuviskās dejas „Zelta fonds” - dejas, kuras 70 gadu laikā ir dejotas un bijušas nozīmīgas TDA „Līgo”, dejas un jaundejas, kuras radušās ansamblī un ir ieguvušas plašas skatītāju un dejotāju simpātijas visā Latvijā, kā arī horeogrāfisks uzvedums ”Tikai mīlestībā laime”.

Koncertprogrammu būs iespējams redzēt Krāslavā (06.04.2015), Viesītē (18.04.2015), Liepājā (01.05.2015) un Gulbenē (03.05.2015).Sezonas kulminācijas pasākums būs dižkoncerti Rīgā, 21. un 22. jūnijā koncertzālē „Rīga”.

Koncerttūrē piedalīsies Tautas deju ansamblis „Līgo”, Tautas deju ansambļa „Līgo” bērnu studija, vidējās paaudzes deju kolektīvi „Līgo” un „Sen Līgo”, kas kopā apvieno ap 180 dejotāju.

Ieeja koncertā - bez maksas.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide