Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tautas teātris pārsteigs ar jaunām izrādēm 6

Ar jaunām iecerēm šo darba sezonu sagaida Gulbenes Tautas teātris un tā režisore Edīte Siļķēna. Teātra draugiem būs iespējams vērot vairākus jauniestudējumus, kā arī kolektīvs gatavosies vairākiem lieliem pasākumiem.

"Teātris ir atsācis jauno darba sezonu, kaut gan iepriekšējo tā īsti nemaz nebija nobeidzis. Šajā sezonā esam ieplānojuši daudzus darbus. Iestudēsim vairākas jaunas izrādes. Tā būs viena situāciju komēdija, domāta lielajai skatuvei un viesizrādēm. Uzskatām, ka sen nav iestudēta neviena komēdija, tāpēc vajadzētu atgriezties pie šā žanra. Komēdija ir plānota arī kamerizrādei. Tā tiks izrādīta mūsu teātra telpās, lai darbdienu vakaros to varētu noskatīties visi, kas to vēlas. Iecerēts veidot arī izrādi pēc dzejnieka Imanta Ziedoņa darba "Poēma par pienu". Tā varētu būt kā veltījums visām mātēm un visam pozitīvajam, kas notiek šajā pasaulē. Šim iestudējumam esam uzaicinājuši arī mūsu novadnieku komponistu Valdi Zilveri, kurš varētu veidot šī iestudējuma muzikālo noformējumu," stāsta E.Siļķēna.

 

Pavasarī, atsaucoties skatītāju pieprasījumam, Tautas teātris apņēmies uzturēt arī tā sauktā brīvā teātra izrādi "Soliņš 3"."Tas būs turpinājums diviem iepriekšējiem. Šajā reizē parunāsim par sievietēm un dzīvniekiem. Pirmizrāde tradicionāli notiks 8.martā," stāsta režisore.

 

Līdztekus jauniem iestudējumiem teātris gatavosies arī starptautiskajam amatierteātru un pūtēju orķestru festivālam "Hepenings", kas notiks 2013.gada 15. un 16.jūnijā.

 

"Ar festivālu mums saistās lielas un plašas ieceres. Mēs jau esam caur projektu, ko iesniedzām Valsts Kultūrkapitāla fondā, saņēmuši arī finansējumu šim pasākumam. Pastāv liela varbūtība, ka teātrim būs jāpiedalās arī lielajos Dziesmu un Deju svētkos. To laikā ir paredzētas arī Latvijas amatierteātru pēdējo gadu labākās izrādes - tieši oriģināldramaturģija, tad mēs izrādīsim Valentīna Ozola "Kājas"," stāsta I.Siļķēna.

 

Tautas teātris nav mājās sēdētājs, tāpēc bieži dodas tuvākos un tālākos izbraukumos ar jau iestudētajām izrādēm, kā arī neaizmirst savus novada ļaudis. Jau 21.novembrī gulbenieši atkal varēs atkārtoti noskatīties izrādi "Stigma". "Vienā no jaunajām izrādēm darbosies arī jauni Tautas teātra aktieri. Aktieru plūsma mainās. Arī ne visus iespējams nodarbināt," piebilst režisore.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

pārsteigtais

Nu tad pārsteidziet,iestudējie kaut ko mūsdienīgu,nu kaut vai "Vagīnas monologus" Gulbenes teātra interpretācijā!

pirms 7 gadiem, 2012.10.11 07:42

uniitis

Manuprāt, izrādes bija daudz labākas P. Sūča un Olgas Krievas laikā... Tagad vairākumā iestudē tikai visadas pokemonu lugas. Bet tas ir tikai mans uzskats!

pirms 7 gadiem, 2012.10.11 00:36

,,,

Nez kāpēc sviestmaize vienmēr krīt ar sviestu uz leju?

pirms 7 gadiem, 2012.10.10 18:46

...

prieks par Edīti un Anitu. Malaces. Lai veicas!

pirms 7 gadiem, 2012.10.10 17:45

brētliņa

To vai pārsteigs ,vai nē,vērtēsim pēc pirmizrādēm.Kaut gan pārsteigumi mēdz būt gan patīkami,gan ne pārāk.

pirms 7 gadiem, 2012.10.10 15:34

Kultūra un izklaide