Teātra dienā Valmieras teātris dāvina grāmatas arī Gulbenes novada bibliotēkām

27.martā, Starptautiskajā Teātra dienā, Valmieras teātris pasniedza dāvinājumu Vidzemes bibliotēkām – grāmatu „Par skanēm, upēm un debesīm”. Izdevums veltīts teātra 90 gadu jubilejai, un tajā iekļautas fotomākslinieka Jura Kmina fotogrāfijas un dramaturģes, Valmieras teātra direktores Evitas Sniedzes esejas. Grāmatas dizainu veidojis mākslinieks Reinis Suhanovs.Par to informē Valmieras teātra Mārketinga nodaļaas speciāliste Lija Ozoliņa.


"Grāmata „Par saknēm, upēm un debesīm” nonāks Valmieras, Limbažu, Cēsu, Valkas, Gulbenes, Alūksnes un Madonas novada bibliotēku rīcībā – kopumā vairāk nekā 100 eksemplāru. Izdevumā ietverts fotostāsts par teātra 90.sezonu, ko caurvij esejas par teātra būtību, darbu un cilvēkiem; ievadā sniegta visu Valmieras teātra 90 darba gadu iestudējumu hronika," stāsta L.Ozoliņa.

„Šī grāmata tapa kā kaut kas ļoti īpašs, jo, lai arī fotogrāfijas tajā ir par vienu sezonu, tajā savienojas mūsu tagadējās sajūtas un atmosfēra ar teātra atmiņām, kas mums ar skatītājiem ir gan kopīgas, gan atšķirīgas. Reinim Suhanovam kā grāmatas salikuma veidotājam un māksliniekam izdevies radīt skaistu stāstu par izrādes tapšanu – no idejas līdz realizācijai. Mēs ticam, ka, lai arī daudz kas atstāts noslēpumā, tomēr tiek izstāstīts stāsts par radīšanu. Mums prieks, ka, dāvinot grāmatas bibliotēkām, varam padalīties šajā stāstā ar vēl vairāk lasītājiem. Lai nebeidzas teātra radīšanas un mīlēšanas prieks," novēl Valmieras teātra direktore Evita Sniedze.

Valmieras integrētā bibliotēka dāvinājumu saņēma 27.martā, savukārt pārējām novada grāmatu krātuvēm tās nodos 21.aprīlī, kad notiks starptautiska bibliotekāru konference „21.gadsimta cilvēks un digitālā vide: lasīšanas paradumi”.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide