Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Teātri dodas uz skati Limbažos

Limbažos šovakar un rīt notiks Vidzemes reģiona amatierteātru iestudējumu skate. Tajā Gulbenes novadu pārstāvēs Gulbenes Tautas teātris un Rankas pagasta amatierteātris "Rameka".
Abi kolektīvi uz reģionu tika izvirzīti pērn novada amatierteātru skatē.

Šovakar Limbažu kultūras namā Gulbenes Tautas teātris režisores Edītes Siļķēnas vadībā vērtējumam atrādīs jauniestudējumu - lugu "Stigma", kas tapusi pēc rakstnieces Gundegas Repšes stāsta motīviem. Iestudējumu jau paspējuši novērtēt novada un Gulbenes pilsētas teātra mākslas cienītāji.  

Savukārt "Rameka" uz Limbažiem ved Rūdolfa Blaumaņa izrādi "Īsa pamācība mīlēšanā", ko iestudējis jaunais režisors Jānis Skopans.

 

"Gatavojoties reģiona skatei, esam aktīvi strādājuši, lai atsvaidzinātu šo iestudējumu, kā arī esam bijuši viesizrādē Stāmerienas pagastā. Ceturtdien cītīgi strādājām arī ģenerālmēģinājumā, lai svētdien pilnā gatavībā varētu startēt skatē," stāsta režisors.

 

 Viņš nenoliedz, ka ir uztraukums, kā tas mēdz būt pirms katras izrādes, lai viss izdotos un attaisnotos režisoriskā iecere.

 

"Papildus satraukumu rada tas, ka tā nav tikai viesizrāde, bet sniegumu vērtē žūrija, kurā būs arī mana bijusī pasniedzēja, kura mani varēs vērtēt nevis kā studentu, bet jau kā režisoru," piebilst J.Skopans, kurš ir arī Beļavas pagasta amatierteātra režisors.


J.Skopans atklāj, ka tiek strādāts arī pie jauniestudējumiem. Pavisam drīz "Rameka" visus aicinās uz pirmizrādi Mišelas Fermo lugai "Krīt klaudzot durvis". Savukārt Beļavas amatierteātris iestudē Aivara Bankas lugu "Meitiņa".

 

Pavisam būs iespējams noskatīties piecas izrādes. Tās vērtēs žūrija, kurā būs arī teātra zinātniece, mākslas zinātņu doktore Ingrīda Vilkārste un Latvijas Kultūras akadēmijas rektors, profesors Jānis Siliņš.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide