Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiksies ar rakstnieku un publicistu Jāni Ūdri

Gulbenes bibliotēkā 17.februārī pulksten 17.00 notiks Eiropas kultūras vakars "Cilvēka laiks un vēstures laiks Latvijas novados. Zemgale". Tajā piedalīsies rakstnieks un publicists Jānis Ūdris.

"Zemgali var saukt ne vien par Latvijas maizes klēti, bet arī par mūsu valsts prezidentu šūpļa vietu. No Zemgales nākuši vairāki prezidenti, sākot ar Kārli Ulmani - pašu spilgtāko politiķi Latvijas vēsturē.

 

K.Ulmanim veltīta arī viena no šobrīd apspriestākajām grāmatām "Ulmanis. Lielā Kārļa testaments", kas, laužot līdz šim kultivētos priekšstatus par bijušo prezidentu, stāsta par K.Ulmaņa mūža beigu cēlienu - no padomju okupācijas sākuma līdz viņa nāvei 1942.gada septembrī," stāsta Gulbenes bibliotēkas abonementa vadītāja Iveta Krūmiņa.

 

Autors par savu biogrāfisko romānu saka: "Šī grāmata ir izaicinājums mūsdienu savtīgumam, cinismam un pilsonisko jūtu atrofijai. Esmu attēlojis Kārļa Ulmaņa izmisīgo cerību pasargāt tautu no staļiniešu represijām un eksprezidenta dvēseles traģēdiju. Iespējams, daudzus pārsteigs Kārļa Ulmaņa privātās dzīves tēlojums un nāves apraksts, kas apgāž līdz šim kultivētos priekšstatus. Atveidojot Kārļa Ulmaņa dvēseles pārdzīvojumus Latvijas okupācijas dienās un turpmākajos divos mūža gados trimdā un apcietinājumā, es centos atrast mūsu nācijas pastāvēšanas un Latvijas uzplaukuma kodu. Biju pārsteigts, cik vienkārša ir šī Latvijas atveseļošanas formula, ko esmu nosaucis par Lielā Kārļa testamentu."

 

Grāmatu papildina dokumentāli materiāli - aresta laika nopratināšanas protokoli, K.Ulmaņa izsūtījumā un cietumā rakstītās piezīmes un cits.

 

J.Ūdris kopš 1993.gada bijis Latvijas oficiālā laikraksta "Latvijas Vēstnesis" ārpolitikas redaktors. Daudzas reizes intervējis Latvijas un citu valstu prezidentus, atspoguļojis pārdesmit valsts vizītes četros kontinentos. Arī viņa pirmajā grāmatā "No Berlīnes mūra līdz 38.paralēlei (2004.gadā) ir tālu ceļu pieredze. Par savu otro grāmatu "Zigfrīda Meierovica trīs Annas" (2007.gadā) J.Ūdris ieguva Gada Autora titulu. Trešajā grāmatā "Gunta Ulmaņa vertikāle" (2009.gadā) analizējis Latvijas deviņdesmito gadu pieredzi.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide