Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tirzā labdarībai saziedo 137 latus

Dziedošo ģimeņu Ziemassvētku ieskaņu un vienlaikus arī labdarības koncerts "Kāds sirdī durvis mīlestībai ver", kas sestdien notika Tirzā, sasildīja tizmaliežus tik ļoti, ka skatītājiem pēc pasākuma negribējās izklīst. Vēl kopīgi tika nodziedāta "Klusa nakts, svēta nakts" un vēl ne viena viena dziesma, kamēr radās spēks vai nu palikt uz balli, vai doties tumsā un kupenās, lai mērotu mājupceļu. Koncerta ieņēmumi - aptuveni 137 lati - tika ziedoti labdarības akcijai "Eņģeļi pār Latviju". Šāds pasākums Tirzā noticis jau ceturto reizi. Vairāk foto šeit.

Ģimeniska noskaņa - tā divos vārdos sestdien notikušo koncertu "Dzirkstelei" raksturo tā organizatore, Tirzas kultūras nama direktore Alda Alberte. Viņa aicina savus kolēģus arī citos novada pagastos turpmāk padomāt par līdzīgu pasākumu organizēšanu. Aldai spilgti prātā palicis šā koncerta kāda apmeklētāja sacītais: "Uz ziedojumu tālruni es piezvanītu reizi un ziedotu tādējādi vienu latu, bet, apmeklējot koncertu, ziedoju piecus latus!" Tur jau esot tas jaukums, ka skatītāji guva prieku un baudījumu, skatoties "dzīvās mūzikas" koncertu un vēl arī ziedojot naudu labdarībai. Alda saka paldies Tirzas pagasta pārvaldei, kura parūpējās par izdevumu apmaksu koncerta dalībniekiem nokļūšanai Tirzā un pēc tam atpakaļ mājās. Gaužām grūti pa aizputinātajiem ceļiem no Balviem līdz Tirzai bija nokļūt LNT šova "Dziedošās ģimenes" pusfinālistiem - Laicānu ģimenei. Tomēr viss beidzās labi. Kā jau iepriekš tika sludināts, koncertā piedalījās arī dziedātājs Ainārs Bumbieris un pianists, solists no vīru kora "Gaudeamus" Arvīds Brensons. Abi puiši palīdzēja Aldai vadīt koncertu, iztaujājot dalībniekus. Skatītājiem tas ļoti bijis pa prātam.

Ar lielu sirsnību publika sveica sešas vietējās ģimenes, kuras piedalījās koncertā: māsas Žanete un Asnate Zirnes dziedāja un koklēja; Kalniņa ģimenes priekšnesumā Renāte spēlēja ģitāru, dziedāja līdzi māsa Krista un mamma Dita; Teperu ģimenes uzstāšanos veidoja visu trīs māsu - Diānas, Rasmas un Marijas - dziedājums, pavadījumu ar sintezatoru atskaņoja tētis Uldis; māsu Pokuļu ģimenē dziedāja Arta un Aiva, kurām pievienojās meita Selīna Tīna; Kokareviču ģimenes uzstāšanos veidoja mammas Vijas un meitas Jolandas dziedājums; dziedāja arī Sandra Ozola kopā ar savu meitu Vitu Bušujevu.

Tirzmalieši paši, kā arī vietējie uzņēmēji apdāvinājuši koncerta dalībniekus. Piemēram, Dagmāra Rakule bija notamborējusi šalli un dāvināja savai mazajai vārdamāsai balveniešu Laicānu dziedošajā ģimenē. Koncerta dalībniekus apdāvināja arī vietējās zemnieku saimniecības "Avotiņi", "Kraujas" un "Lejas Zosēni", Tirzas veikals "Ienāc", kā arī Gulbenes "Lejas aptiekas" īpašniece Vita Krūmiņa, kura ir dzimusi tirzmaliete, kā arī tirzmalietes, kuras izplata firmas "Oriflame" produkciju. SIA "Skrīveru saldumi" visiem dziedātājiem bija sarūpējusi saldās pašu ražotās dāvanas. Savukārt Āžu HES īpašnieki dziedošajām tirzmaliešu ģimenēm dāvāja iespēju doties kopīgā braucienā uz kādu no profesionālajiem teātriem, lai tur noskatītos kādu izrādi. Gan ceļš, gan ieejas biļetes uz izrādi būs apmaksātas.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide