Tirzā plenērā "Izglezno novadu 2018" top saulainas gleznas

Noslēdzies mākslas plenērs “Izglezno novadu 2018”. Iepriekšējā gadā tas notika Gulbenē, bet šogad mākslinieki gleznoja Tirzas pagastu.

Plenēra organizatore Ilvija Juškeviča stāsta, ka tajā piedalījās apmēram 15 cilvēki. Dalībnieki bija no Gulbenes, no tuvākajiem pagastiem, arī no tālākām vietām – Rēzeknes, Jaunpiebalgas.

“Lielākoties tie bija amatieri, kuriem gleznošana ir sirdsprieks. Plenēra vakara skoliņā manā vadībā bija iespēja mācīties ainavas gleznošanas pamatus gan iesācējiem, gan arī tiem, kuri jau prot gleznot. Visas gleznas ir saulainas, jo katra diena bija saules svelmes pilna. Kurš nu meklēja ēnu, kurš gleznoja saulē, ķerot pēdējo vasaras karstumu. Šis bija skaists laiks plenēram: vasaras košais zaļums ir garām un dabā jau vērojama rudenīga pļavu nokrāsa. 

Iepazinām šī pagasta nozīmīgākās vietas un pašus tirzmaliešus, kas nebeidza vien mūs pārsteigt ar savu sirsnību un atsaucību,” stāsta I.Juškeviča.

Plenērs dažiem esot bijusi kā sava veida cīņa ar sevi - pārkāpt pāri sev, saviem uzskatiem, principiem un pamēģināt gleznot citādāk. Dažiem bija vajadzīga drosme, piepūle gleznot brīvā dabā, nevis no fotogrāfijas. Daži gleznojot jutās ļoti droši, pašpārliecināti. Bet visi plenēru ir noslēguši ar vienu kopīgu rezultātu -  milzīgu gandarījumu par paveikto, par iegūto pieredzi, ar jauniem iespaidiem. Un nepārprotami - kopā jauki un jautri pavadīto laiku.

I.Juškeviča uzskata, ka ir svarīgi, ja arī vietējiem amatieriem tiek dota iespēja piedalīties šāda veida plenēros. Lielākā daļa no dalībniekiem jau izteikuši vēlmi tikties un gleznot arī nākamā gada plenērā.

Plenēra noslēgums notika Tirzas pagasta svētkos. Tējnīcas “Laiks” teritorijā tika uzburta mākslas vide – radošās darbnīcas bērniem, kur viņi varēja gleznot plenērā, trīs dalībnieces rādīja meistarklasi ainavu gleznošanā, bet tējnīcas sēta tika izdaiļota ar plenēra darbu noslēguma izstādi. Tirzas estrādē tika rīkota plenēra darbu izsole.

“Šis pasākums tika rīkots bez finansējuma piesaistes kā pierādījums tam, ka jauku pasākumu var izveidot arī vienkārši – ar savu dalību un atbalstītājiem. Paldies tējnīcas “Laiks” saimniekiem par jauko uzņemšanu, atbalstu, sirsnību! Paldies Tirzas pašpārvaldei par atsaucību! Paldies reklāmas darbnīcai “Kopa” par informatīvo materiālu izgatavošanu! Kopā ir spēks!” uzskata I.Juškeviča.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide