Tirzā svinēs Pagasta svētkus 1

Jūlija pēdējā nedēļā visi ir laipnu aicināti uz Tirzas Pagasta svētkiem, kurus jau 30. un 31.jūlijā ievadīs gleznotāju mākslinieku plenērs, kas būs veltīts novadnieka Ludolfa Liberta 120.jubilejai. Tajā varēs piedalīties visi interesenti.

Tirzas kultūras nama vadītāja Alda Alberte stāsta, ka ir zināms, ka plenērā piedalīsies Gulbenes mākslas skola, Beļavas pagasta gleznošanas pulciņš, ko vada Solveiga Kļaviņa, kā arī mākslas cienītāji no Tirzas pagasta. Plenēru vadīs māksliniece Patrīcija Brekte. Piedalīsies arī Ingemāra Treija, kura ir speciāliste sienu apleznošanā, Mārcis Mūrnieks, kura dzīvesbiedre Juta ir tekstilmāksliniece. Plenērā solīja piedalīties arī Harita Strazdiņa, kura Novadnieku dienās pirms divdesmit gadiem uzgleznojusi sienas panno. Ar sajūsmu ziņu par iespēju piedalīties plenērā uzņēmusi Ņujorkā dzīvojošā tirzmaliete Sintija Rakule, kura šobrīd ciemojas pie vecākiem Tirzā.

Apgleznos sienu
“Mūsu iecere ir padarīt pievilcīgāku Tirzas kultūras nama priekštelpas vienu sienu, tāpēc to plenēra laikā apgleznosim. P.Brekte par pagasta pārvaldes piešķirtajiem līdzekļiem būs jau sarūpējusi nepieciešamās krāsas sienas gleznojumam. Plenērā piedalīsies arī Patrīcijas brālis Kristians, kurš solīja izveidot kādu instalāciju. Abās plenēra dienās tiks strādāt no rīta līdz vakaram, tāpēc tiek domāts arī par ēdināšanu. Būtu vēlams plenēra dalībniekiem tomēr pieteikties,” stāsta A.Alberte.

Mākslinieku veikums būs apskatāms 1.augustā, kad tiks atklāts sienas gleznojums. Kultūras iestādes vadītāja piebilst, ka jau sen briedusi doma par to, ka līdz šim nepievilcīgi kailā telpas siena ir jāpadara skatienam pievilcīgāka. Līdz plenēra norisei siena tiks attīrīta un sagatavota apgleznošanai.

A.Alberte papildina, ka būtībā Pagasta svētki pirms kapusvētkiem Tirzas Kancēna kapos notiek katru gadu, jo pagastā notiek kāds lielāks kultūras pasākums. Tirzmalieši ierosinājuši, ka visi pasākumi šajā laikā liekami zem nosaukuma Pagasta svētki. “Ja šis ir L.Liberta gads, kad pasākumi notiek ciklveidīgi, tad nākamgad 115 gadu jubileja būs novadniekam dziedātājam Marisam Vētram, kā arī 140 gadi apritēs dzejniecei Tirzmalietei. Atkal būs kaut kas jāizdomā,” saka kultūras nama vadītāja.  

Izklaides visām paaudzēm
Pagasta svētkos būs arī mājražotāju tirdziņš, kur ar savu produkciju un darinājumiem aicināti piedalīties visi tirgotāji. Padomāts arī par to, lai būtu jautri arī bērniem, tāpēc tiks rīkots īpašs jampadracis ģimenēm. Speciāli tam tiks izveidotas dažādas pasaku takas, sporta aktivitātes un citas izklaides. Interesenti varēs apmeklēt arī slēpju un padomju laika muzejus.

“Es nāku no mazas tautas” sauksies svētbrīdis un koncerts Tirzas luterāņu baznīcā. Tajā piedalīsies dziedātāja Evita Zālīte un vīru koris “Frakori”. Būs iespējams tikties ar Valsts mākslas muzeja direktori Māru Lāci. 

“Kas vien vēlēsies, varēs noskatīties arī filmu par festivāla “Gaujas laivinieks” norisi Tirzas brīvdabas estrādē, kā arī atsaukt atmiņā Novada svētkus,” stāsta A.Alberte. 


“Liberts. Lepnums. Tirza” sauksies dižkoncerts, kurā piedalīsies Tirzas kultūras nama mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi, kā arī koris “Frakori”. “Interesanti, ka dižkoncertā piedalīsies Arnis Liberts no Dzērbenes, kurš savulaik ir mācījies gleznot pie Ludolfa Liberta. Viņa dēls, kuru arī sauc Arnis, dzied korī “Frakori”, bet viņš šobrīd atrodas Norvēģijā. Dēls bija tas, kurš mani mudināja sazināties ar savu tēvu, kurš gan ir jau cienījamos gados,” stāsta A.Alberte.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kultūra un izklaide