Tirzā uz 4.maiju aicina stādīt bērzus un baltas puķes 1

Šogad Latvijas neatkarības atjaunošanas svētkus 4.maijā nesvinēsim kultūras namā pie balti klātiem galdiem, jo tas, vadoties pēc valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem ierobežojumiem, nav iespējams, taču svētku sajūtu varam radīt arī savās mājās un sētās. Tā aicina Tirzas kultūras nama vadītāja Alda Alberte.

“Mūsu novadā šajos svētkos akcents likts uz balto krāsu kā cerību un labo domu vēstījumu. Būtu jauki, ja tirzmalieši to darītu šādi: pie savas mājas pagalmā, varbūt pakalnā, pļavas malā vai kur citur iestādītu bērzu (kāds varbūt pat bērzu birzi), jo bērzs, tāpat kā liepa vai ozols, latvietim ir svēts koks. Pavasarī, kad saplaukst, brīnišķi smaržo, sniedz garšīgas sulas, pirtiņās peramies ar bērzu slotiņām, ziemā mūsu mājokļus silda bērza malka. Tāpat varam katrs savā puķu dobē iestādīt krāšņu baltu liliju, dāliju, margrietiņu vai citu baltu puķi,” saka A.Alberte.

Lai dalītos jaunrades priekā ar līdzcilvēkiem, iesūti savu foto stāstu par šo savu veltījumu Latvijai lietotnē “WhatsApp” 26954829 (Alda).

“Lai mums visiem kopā izdodas, lai mūsu Tirzā plaukst bērzi un dārzos uzzied krāšņas puķes!” novēl A.Alberte.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kultūra un izklaide