Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tomija Ungerera grāmata „Trīs laupītāji” nonāk Vidzemes bibliotēkās

Pirmo reizi Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) un Francijas Lejasreinas departamenta sadarbības vēsturē īstenots literārs projekts, kura ietvaros izdota franču mākslinieka Tomija Ungerera pasaka bērniem „Trīs laupītāji” (tulkotāja Liena Eglīte). 2011. gada nogalē grāmata nonākusi visās Vidzemes skolu un bērnu bibliotēkās un vienlaicīgi lasāma gan franču, gan latviešu valodās (bilingvālā grāmata). 

Pasakas “Trīs laupītāji”  grāmata ir pirmais šāda veida projekts VPR un Lejasreinas departamenta sadarbības vēsturē, ar mērķi iepazīstinātu latviešu lasītājus ar slaveniem franču autoriem. Lai mazie un lielie vidzemnieki varētu lasīt slavenā Elzasas reģiona mākslinieka grāmatu gan franciski, gan latviski, izdotās bilingvālās grāmatas projekta noslēgumā bez maksas tika nodotas Vidzemes skolu un bērnu bibliotēkām.  


 

Franču mākslas cienītāji ar Tomija Ungerera daiļradi tuvāk varēs iepazīties 2012. gadā  - martā ir paredzēta vērienīga Tomija Ungerera darbu izstāde Latvijas Mākslas akadēmijā Rīgā, savukārt aprīlī – Valmieras novadpētniecības muzejā. 


 

Projekts īstenots VPR un Lejasreinas reģiona sadarbības līguma ietvaros ar Francijas Institūta un Francijas Vēstniecības, kā arī izdevniecības „Satori ¼ ” atbalstu. 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide