Topošie un esošie mājražotāji: “Laikam jāizpleš spārni” 18

Divu teorētisku, praktisku un neformālu mācību dienu ietvaros kopumā 19 topošajām un esošajām vietējām mājražotājām bija iespēja satikties, sapņot, domāt un rīkoties Radošās apvienības “Piektā Māja” organizētās programmas “Ē-Dizaina domāšana” ietvaros.

Bieži vien redzams (piemēram, “Zaļajā tirdziņā” vai ikdienas tirdzniecības vietās), ka vietējie mājražotāji preču nenoliedzamajā kvalitātē nepievērš pienācīgu uzmanību sava produkta ārējam iepakojumam, tā izskatam un zīmolam kopumā. Tomēr tieši preces ārējais tēls (ieskaitot pašu pārdevēju) rada pirmo iespaidu potenciālajam pircējam. Tāpēc mājražotāju mācības Sandras Dikmanes vadībā teorētiski un praktiski tika uzsāktas ar fokusu uz dizainu un zīmolu kā vienu no svarīgākajiem elementiem veiksmīgam preces pārdošanas stāstam gan realitātē, gan tiešsaistē.

Savukārt reālu iedvesmas devu ar savu stāstījumu pa nedaudz bīstamajiem ziemas ceļiem Gulbenes mākslas skolas telpās ieveda Jumpravas sidrdaris “Mr.Plūme” jeb Mārtiņš Plūme kopā ar sievu. Iedvesmojoši daloties ar savu stāstu no idejas par sidra darināšanu līdz tikko aizgājušajam pirmajam pārdošanas gadam un pieredzē balstītiem ieteikumiem Gulbenes vietējiem mājražotājiem, Māris Plūme mudināja “Sapņot, domāt un rīkoties”.

Brīdī, kad preces koncepcija ir skaidra, izpētīti konkurenti, izprasta mērķauditorija un pati prece gatava – to var un vajag virzīt plašāk, ko piedāvā sociālie mediji un dažādas interneta pārdošanas vietnes. Kas, kāpēc un kā guri pielietot sociālos medijus Twitter, Facebook, draugiem.lv, Instagram un Pinterest savā un savas preces labā? – bija vieni no atbildamajiem jautājumiem.

Savukārt integrēto pusdienu ietvaros projektu vadītāja Ieva Garjāne iepazīstināja ar papildu iespējām internetā, ko būtu vērts zināt un izmantot tieši mājražotājiem. Savu skatījumu un ievadu par interneta pārdošanas vietni “Etsy” sniedza vietējā mājražotāja Jolanta Brūniņa.

Neformāli izvērtējot mācībās iegūto, dalībniece Oksana norādīja, ka “Viens nav cīnītājs – jāmeklē ģimenes”. Iepriekš minētais attiecas gan uz nepieciešamību pievērst uzmanību preces sortimentam, gan sadarbībai starp dažādām nozarēm un mājražotājiem kopumā.

Savukārt kāda cita dalībniece savu sajūtu par notikušo raksturoja ar vārdiem: “Laikam jāizpleš spārni”. Savukārt @IvetaRozina savā Twitter kontā pēc mācībām ziņoja: “Gūt iedvesmu – tas ir daudz vai maz? Tieši to es 2 dienu garumā guvu @GulbenesMS organizētajās mājražotāju mācībās. Paldies!”

Tomēr šī divu dienu iespēja savstarpēji satikties dažādu nozaru vietējiem mājražotājiem un papildināt zināšanas saistībā ar e-vides nozīmību savas preces pārdošanā un izplatīšanā ir svarīga ne tikai vienu reizi gadā mācību ietvaros, bet ar mērķtiecīgi un regulāri iniciētiem notikumiem visa novada kontekstā.

Esošie un topošie vietējie mājražotāji prasmes un iemaņas “Ē-dizaina” domāšanā apguva Gulbenes novada pieaugušo neformālās izglītības programmas konkursa Radošās apvienības “Piektā Māja” programmas “Ē-Dizaina domāšana” ietvaros. Paldies visiem dalībniekiem un sadarbības partneriem: Gulbenes mākslas skolai, Vidzemes Biznesa un inovāciju inkubatora Gulbenes filiālei un Jumpravas sidrdarim “Mr.Plūme”!

Minētās mācības turpināsies 30. un 31.janvārī, kad Jolantas Brūniņas vadībā mājražotāji izveidos un attīstīs savu piedāvājumu tiešsaistes pārdošanas vietnē “Etsy”. Labu ceļavēju!

Pievieno komentāru

Komentāri 18

patiesība

Plešat vien, visi dienesti apcirtīs. Valstij uzņēmējus nevajag ! Galvenais pēc iespējas vairāk izplēst naudu un nogremdēt ar nodokļiem jo labāk lai lasās uz ārzemēm vai diedelē pabalstus. Izdzīvo tie uzņēmumi kuri labi prot zagt un apiet likums, vai ir pietuvinati kādai valdošai partijai. Thats all ! Labāk laicīgi meklēt lētākas biļetes uz UK.

pirms 6 gadiem, 2015.01.15 08:56

Īstenība

Nu nav UK zelta dzīve.Ja cilvēkam ir vēlēšanās darboties,tad galus var savilkt arī šeit.

pirms 6 gadiem, 2015.01.15 09:33

e

nav gan zelta dzive, bet elemetārām lietām pietiek un man arī vairāk nevajag.

pirms 6 gadiem, 2015.01.15 18:36

inovatīva mega birstīte

Gundega varētu pati sākt kādu ražošanu un likt lietā savas gudrības.Bet nē,daudz ērtāk ir sēdēt uz budžeta naudas un noteiktā datumā saņemt smuku ciparu uz kontu.Kas neko pats nejēdz ,tas visaktīvāk pamāca citus,kā vajag darīt.

pirms 6 gadiem, 2015.01.15 09:35

kgy

Pilnīgi piekrītu,gudro tēlo tā Gundega.

pirms 6 gadiem, 2015.01.15 12:02

Gundegai pašai daudz jāmācās, bet vienmēr vieglāk mācīt citus un var tēlot gudro...

pirms 6 gadiem, 2015.01.18 19:09

+

Šo mājražotāju veikals varētu būt arī Gulbenē,ja gribi nopirkt sakarīgu dāvanu,tad tā īsti nav kur,nepirksi jau ķīniešu veikalā.Un kāpēc tur nav vīriešu mājražotāju,kādēļ tie netika paaicināti?

pirms 6 gadiem, 2015.01.15 11:15

+++

Veikals "Tradīciju lāde" ( tagad laikam Ābeļu ielā) taču ir .... esmu pirkusi oriģinālas dāvanas, cenas , protams, - ne jau kā Ķīniešu veikalā

pirms 6 gadiem, 2015.01.15 13:03

Gundega

Apmācības bijas atvērtas un tajās piedalīties varēja ikviens Gulbenes novada esošais un topošais mājražotājs, kuram bija interese. Tajā skaitā aŗi vīrieši mājražotāji. Neviens, visamaz no manas puses, netika īpaši aicināts.

pirms 6 gadiem, 2015.01.15 14:12

re: +++

Tradīciju lāde nosprāga. Pierausa piķi, ar pakaļdarinādama, palika cilvēkiem parādā, aizklapēja bodi ciet. Tagad ķer nu vēju, uz telefona zvaniem neatbild, preci neatdod (jo nav ko atdot ir notirgota) un naudu arī neatdod. Te tev nu bij, vietējā uzņēmējdarbība.

pirms 6 gadiem, 2015.01.15 15:05

...

Tā tak nedrīkst būt,Jums taču ir iedota pavadzīme,jāiet uz attiecīgajām instancēm un jāsūdzas!

pirms 6 gadiem, 2015.01.15 16:06

laukis

GUNDEGAI...
vai tie's'am nevar laic'igi likt rekl'amu par 's'adiem pas'akumiem? k'a lai cilv'eki tiek pie 's'ada veida inform'acijas? pat internet'a laic'igi nek'a nav, pas'akums beidzas, un tad nu visi liel'as k'adu darbu padar'iju'si. Bet apmekl'et'aju gan esot bijis maz- visi esot slinki... kur laic'iga rekl'ama pas'akumiem!!!!

pirms 6 gadiem, 2015.01.15 18:55

Mākslas skolas direktore

Reklāma par pasākumu bija publicēta novada mājaslapā www.gulbene.lv jau decembra beigās, tāpat arī izlīmēta pie pilsētas afišu dēļiem. Pasākuma dalībnieku skaits bija ierobežots - līdz 25 dalībniekiem, jo tāda bija šī pasākuma koncepcija - lekcijas, diskusijas, individuālas konsultācijas un praktiskais darbs.
Citi aizskarošie komentāri man šķiet pilnīgi neadekvāti šī raksta un pasākuma kontekstā.

pirms 6 gadiem, 2015.01.15 19:51

Pircēja

Gulbenē tādu veikalu vajag un tam jābūt redzamā vietā,jo tas taču ir mūsu pašu veikals,nu protams arī tā,lai īres maksa būtu nomaksājama.

pirms 6 gadiem, 2015.01.16 10:03

Lasītāja

Laikam jau nekas cits tiešām neatliek kā spārnus plest,ja ir šitāda vietējā uzņēmējdarbība.Kauns gan!

pirms 6 gadiem, 2015.01.19 10:54

Pērle

Ar ko nodarbojas Gundegas kundze un kur var apskatīt viņas darbiņus?

pirms 6 gadiem, 2015.01.28 11:27

Fui

Kauns Tradīciju lādes īpašniecei,š***sies ir visu laiku,daudz kas nāk gaismā tagad,kad veikals ciet un visi velk galus kopā.No tādas jāturas pa gabalu ,nu kādam laiciņam jau pietiks ar ko pa tirdziņiem pabraukāt un svešu reklamēt kā savējo.

pirms 6 gadiem, 2015.01.31 10:43

Kultūra un izklaide