Tūrisma dienā aicina uz Stāmerienu

Ik gadu 27.septembrī tiek atzīmēta Pasaules tūrisma diena. Arī mūsu novadā ikviens interesents šajā dienā tiek aicināts doties uz Pasaules tūrisma dienai veltītu pasākumu “Ezera vilinājums” Stāmerienā.

Ikvienam būs iespēja doties izzinošā ekskursijā pa Stāmerienas pils vēstures taku gida pavadībā. Ekskursijas laikā būs arī konkursi, kuros, pareizi atbildot uz jautājumiem, būs iespējams laimēt balvas, būs arī pārsteigumi. Noslēgumā “Lāč-ausī” visus gaidīs silta tēja un pusdienas. Pulcēšanās paredzēta pulksten 11.00 pie tūrisma informācijas centra Stāmerienā. Sīkāka informācija, zvanot pa tālruņiem 64497729, 26557582. Pasākums būs par brīvu. Līdzi jāņem labs garastāvoklis un laika apstākļiem atbilstošs apģērbs.

Pasaules tūrisma diena tiek atzīmēta jau kopš 1980.gada. Šis datums nav izvēlēts nejauši, jo 1970.gada 27.septembri var uzskatīt par Pasaules tūrisma organizācijas dibināšanas dienu – šajā dienā tika pieņemti organizācijas statūti, kas bija nozīmīgs pagrieziens pasaules tūrismā. Šīs dienas mērķis ir atgādināt sabiedrībai par tūrisma milzīgo ekonomisko, sociālo, politisko un kulturālo nozīmi. Laiks, kad pasaulē atzīmē Tūrisma dienu, ir tūrisma sezonas beigas ziemeļu platuma grādos un sezonas sākums dienvidu platuma grādos.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide