Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tūrisma rallijam – liela atsaucība 8

Pagājušajā sestdienā Gulbenes novada tūrisma objektos un saimniecībās valdīja liela rosība, jo tajos viesojās tūrisma rallija “Gulbja ligzdu meklējot” dalībnieki.

Uz starta stājās 122 komandas, no kurām 51 pirmo reizi apmeklēja Gulbenes novadu

Tūrisma ralliju pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” šogad organizēja kā aktīvās tūrisma sezonas ieskandināšanas pasākumu. Tas tika organizēts sadarbībā ar tūrisma portālu “www.atputasbazes.lv”, bet šoreiz tas bija interesants ar to, ka rallija trase vijās tikai un vienīgi pa mūsu novadu, nevis kā tas ir citkārt, kad tiek izbraukti vairāki novadi. Dalībniekiem bija jāiegriežas 35 kontrolpunktos - gan muzejos, gan saimniecībās, gan viesu mājās, gan arī citos tūrisma objektos un uzņēmumos. Turklāt katrā vietā jāatrod īpašā „gulbja ligzda”, jāveic atjautīgi uzdevumi un jāsaņem savai komandai punkti, lai cīnītos par galveno balvu – ceļojumu.


Tūrisma rallijā mūsu novadā pirmajā reizē piedalījās kupls dalībnieku skaits – kopumā uz starta stājās 122 komandas, finišēja gan par vienu mazāk. Pirmā finišēja mūsu novada komanda “Torņkalna rūķi” un saņēma pārsteiguma balvu, taču 1.vietu, saskaitot kopā punktus, izcīnīja komanda “Reti laba kompānija” no Ventspils, 2.vietu ieguva mūsu novada komanda “Swaneborch” un arī 3.vietā Gulbenes komanda - “Studenti”.


Interesants bija galvenās balvas ceļš, kā atzīst aģentūras darbinieki – tas bija kārtīgs “gulbja ceļš”. Kā 1.vietas ieguvējiem balva - ceļojums divām personām uz Horvātiju - pienācās Ventspils komandai, taču šī komanda konkrētajos datumos nevarēja doties ceļojumā, tādēļ balvu atdāvināja komandai no Rēzeknes. Diemžēl izrādījās, ka arī šī komanda netiek ceļojumā tajā laikā, tādēļ rezultātā ceļojumā dosies komanda no Saulkrastiem.


Daudz ovāciju saņēma komanda “Ilgi un laimīgi”, kurā bija Šreks ar savu līgavu, arī komanda “Džimmas” no Zaubes, kas bija kā bitītes, komanda “Kāzinieki”, kur jaunais pāris ar vedējiem apceļoja mūsu novadu. Ļoti daudzas ekipāžas bija piedomājuši ne vien pie tā, lai izrotātu mašīnu, bet arī ietērptos interesantos tērpos. Bija arī divas motociklu komandas. Aģentūras darbinieki apbalvoja arī komandas ar interesantāko noformējumu, arī par veiksmīgāk izpildītājiem mājas darbiem un vēl citās nominācijās.


Balvas kopskaitā saņēma 63 komandas. Aģentūras kolektīvs pateicas par sarūpētajām dāvanām visiem mūsu tūrisma objektiem, uzņēmumiem, kā arī sadarbības partnerim – portālam “www.atputasbazes.lv”.


Jau rallija dienā satiktie dalībnieki priecājās par interesanto ralliju. Komandas vēlējās iepazīt mūsu novadu, turklāt par šo iespēju - kārtīgi iepazīt novadu - bija priecīgas ne tikai komandas no citām Latvijas vietām, bet arī vietējās. Arī dažas dienas pēc rallija aģentūra turpina saņemt pozitīvas atsauksmes par interesanto ralliju un viesmīlību.


“Visiem dalībniekiem izdalījām aptaujas anketas, kurās uzdevām dažādus jautājumus. No 85 iesniegtajām anketām 51 bija teikts, ka komanda apciemo mūsu novadu pirmo reizi. Domāju, ka ar šo tūrisma ralliju mēs novadam piesaistījām daudz jaunu apmeklētāju,” vērtē aģentūras direktore Iveta Kovtuņenko.


Anketās dalībnieki arī atzinuši, ka šis rallijs ir laba iespēja iepazīt jaunas vietas, viņi novērtēja komandu draudzīgumu, kopā būšanas prieku, Gulbenes novada cilvēku viesmīlību, atsaucību, izpalīdzīgumu, saimnieku pozitīvo attieksmi, uzteikts bija Rankas jaunais asfalts. Dalībnieki priecājās par interesanto maršrutu, daudzajām degustācijām. Visiem ļoti garšoja pusdienu putra.


“Lūdzām visām komandām noteikt arī objektu, kas šogad iegūs titulu “Gulbja ligzda 2014”, jo vēlējāmies šim objektam pasniegt pārsteiguma dāvanu. Šo titulu saņēma zemnieku saimniecība “Purmalas” Galgauskas pagastā. 75 anketās dalībnieki arī aicināja šo pasākumu turpināt," saka I.Kovtuņenko.


Komandu mājasdarbus – paštaisītos gulbjus – ikvienam būs iespēja apskatīt Gulbenes novada domes 2.stāvā. Savu gulbīti bija izveidojusi 101 komanda.


Pievieno komentāru

Komentāri 8

no malas

Paldies organizatoriem, no malas tiešām jauki uz azartiski izskatījās!

pirms 5 gadiem, 2014.05.20 13:25

Ieva

Superīgs pasākums! Tik daudz jauku vietu apskatījām, interesantus un aizrautīgus cilvēkus satikām!

pirms 5 gadiem, 2014.05.20 14:11

zīle

jā foršs pasākums, bet interesanti, ka balvas lielākoties ieguva dalībnieki no citām pilsētām..!?

pirms 5 gadiem, 2014.05.20 20:52

Komanda "Ozoli"

Liels paldies Ivetai un viņas komandai, paldies visiem novada ļaudīm par ieguldīto darbu popularizējot mūsu novadu!
Mēs apskatījām interesantus tūrisma objektus un guvām daudz, daudz labu sajūtu!
Lai mums visiem veicas un izdodas!

pirms 5 gadiem, 2014.05.21 05:31

Iveta K.

Vislielākais paldies visām komandām, visiem mūsu novada tūrismā iesaistītajiem cilvēkiem, manām darbiniecēm, pārējiem atbalstītājiem no domes puses, tikai visi kopā mēs varam paveikt labus darbus, piesaistīt mūsu novadam arvien vairāk un vairāk cilvēkus no citiem Latvijas novadiem, lepoties ar to, kas mums ir. Visi interesenti aicināti 31.maijā uz Stāmerienu, kur Ludza ezerā norisināsies Latvijas čempionāta ūdensmotocikliem atklāšanas sacensības. Paldies visiem vēlreiz un uz tikšanos nākošgada rallijā, pie mums ir ko vēl redzēt!

pirms 5 gadiem, 2014.05.21 07:02

vertejums

Labdien, tik tiešām pasākums bija izdevies uz visiem 100%
bet tā vērtēšana neapmierināja, ja katru gadu tāds pasākums notiks, mums noformējumam tēmas nepietiks, ja vērtē nominācijas lielāko daļu pēc tērpa noformējuma, man kontrolpunkti bija svarīgāki, kā nekā tās ir sacensības

pirms 5 gadiem, 2014.05.21 10:00

viesi

Paldies, gan organizatoriem, gan saimniecībām, kas uzņēma viesus. Pie mazajiem mīnusiem,pirms tūrisma rallija, zemes ceļus varēja nogreiderēt, tas priekštatu par novadu nedaudz sabojāja.

pirms 5 gadiem, 2014.05.21 09:57

HA

Jā, pirms rallija nogreiderēt, bet iedzīvotāji katru dienu pa tādiem lai brauc.....

pirms 5 gadiem, 2014.05.21 10:23

Kultūra un izklaide