Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tuvojas Novada svētki

Pēc nepilna mēneša, 7.jūlijā, Stāmerienā notiks jau otrie Novada svētki "Stāmerienas gredzens", kurus baudīt aicināti visi novada iedzīvotāji ar savām ģimenēm, radiem un draugiem.

Iecerēts, ka Novada svētki katru gadu notiks citā mūsu novada vietā. Pirmie uz svētkiem kopā aicināja druvēnieši, savukārt šoreiz tas būs Stāmerienas pagasts. Svētku norises vietu un laiku ir tiesīga izvēlēties pagasta pārvalde, kas konkrētajā gadā uzņem novada svētku dalībniekus.

 

"Mēs vēlējāmies, lai svētki vienā gadā tie būtu vienā novada pusē, citā - pretējā pusē, tā šogad izvēle ir nosvērusies par labu Stāmerienai, savukārt svētku datumu stāmerienieši sasaistīja ar kapu svētku laiku, kad uz dzimto pusi parasti sabrauc arī daudz cilvēku," stāsta novada domes Attīstības un īpašumu nodaļas vadītāja, svētku darba grupas pārstāve Guna Švika.

 

Apkārt ezeram kursēs autobuss

Šogad svētku programma būs pavisam citādāka. Svētki nerisināsies tikai vienā vietā, bet gan apkārt Stāmerienas ezeram vairākos laukumos. Šajos laukumos notiks dažādas aktivitātes. Šoreiz aktivitātes netiks izdalītas pa pagastiem, bet pa veidiem. Būs aktivitātes, kas saistītas gan ar kultūru, gan sportu, tajās varēs iesaistīties gan bērni un jaunieši, gan arī seniori. Tiks dziedāts, spēlētas spēles, muzicēts, spēlēts teātris, sportots, dejots. Savas prasmes izrādīs amatnieki, rokdarbnieki un mākslinieki, notiks arī tehnikas izstāde, peldējums pāri ezeram, vizināšanās ar laivām, pārvalžu darbinieku skrējiens.

 

G.Švika norāda, ka apkārt ezeram kursēs arī autobuss, lai cilvēki var novietot savas automašīnas stāvlaukumā un baudīt interesējošās aktivitātes visapkārt ezeram. Varēs iet gan kājām, gan arī braukt ar velosipēdiem, protams, varēs pārvietoties arī ar savām automašīnām un apstāties pie laukumiem, kuru aktivitātes ieinteresēs. Satiksme apkārt ezeram tiks organizēta vienā virzienā, tas būs norādīts ar zīmēm.

 

"Ja cilvēkiem nav ar ko nokļūt uz svētku norises vietu, viņi var vērsties savās pagastu pārvaldēs, kas noorganizēs transportu, lai nokļūtu Stāmerienā," piebilst G.Švika.

 

Svētku kulminācija - uguns skulptūras

No "Lāčauss" virzienā uz Stāmerienas pili tiek plānots kopīgs visu pārvalžu izrādīšanās gājiens - brauciens. Tā norise būs atkarīga no tā, kādas tehnikas vienības piedāvās katra pārvalde, un visi svētku dalībnieki centīsies pievienoties šim gājienam. Pēc tā ir paredzētas svētku uzrunas, "Eirovīzijas" šīgada pārstāves mūsu novadnieces Anmary sveiciens, kā arī deju grupas "Dzirnas" uzvedums "O, Fortuna!", savukārt svētku kulminācija būs "Mītiskās ugunspuķes - starp debesīm un zemi" jeb mākslinieka Kārļa Īles kopā ar brīvprātīgo grupu atbalstu veidoto uguns skulptūru aizdegšana Stāmerienas ezerā. Šī kompozīcija ietvers dažāda izmēra uguns objektu kompozicionālo izkārtojumu ezerā un to iededzināšanu noteiktā secībā. Kompozīcijas pamatā ir 14 uguns skulptūras, kas simbolizē 13 Gulbenes novada pagastus un Gulbenes pilsētu. Paredzēts, ka skulptūras sasniegs līdz pat 10 metru augstumu, tādējādi svētku kulmināciju padarot vēl iespaidīgāku.

 

"Svētku scenārijs ir izveidots. Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vecākā konsultante Edīte Siļķēna kopā ar visiem kultūras darbiniekiem ir ieguldījusi lielu darbu, tagad atliek vien visu pieslīpēt un gaidīt cilvēku atbalstu šiem skaistajiem pasākumiem," saka G.Švika.


Darba pilnas rokas

Stāmerienas pagasta pārvaldes kultūras darba organizatore Gaida Vīksniņa stāsta, ka pagastā šobrīd ikvienam ir darba pilnas rokas. "Daudzi pasākumi notiks ne tikai pagasta īpašumā esošajos laukumos, bet arī privātajos laukumos, tādēļ visas pārvaldes vārdā ir jāsaka liels paldies, kas ir piekrituši pasākumu organizēšanai savos privātīpašumos. Viņi pašreiz cenšas tos īpaši uzpost, lai viesiem būtu patīkami tajos uzturēties. Protams, tiek uzposti arī pārējie laukumi, taču ir jālūdz augstākie spēki, lai beidzot pārstāj līt lietus un sāk spīdēt saule, jo Stāmerienā mitrums ir ļoti jūtams un tas traucē daudziem darbiem," stāsta G.Vīksniņa.

 

Runājot par grūtībām, ar ko jāsaskaras, gatavojoties svētkiem, G.Vīksniņa min, ka mēs esam pieraduši pie dažādām tehnoloģijām, tādēļ atsevišķās vietās, piemēram, ir jāpieslēdz elektrība. "Domāju, ka ļoti saspringta būs pēdējā nedēļa pirms svētkiem, kad ieradīsies mākslinieks K.Īle un tiks veidotas uguns skulptūras. Domāju, ka būs nepieciešams lūgt palīgā arī novada amatu mācības skolotājus, veidojot šīs skulptūras," saka G.Vīksniņa.

 

Viņa piebilst, ka nopietni tiek piestrādāts arī pie pagasta sakoptības. "Esam priecīgi, ka mums ir izdevies izveidot arī dabas taku un svētkos takas apmeklētājus gaidīs pārsteigumi," stāsta G.Vīksniņa.

 

Skolā pirms svētkiem notiks arī bērnu nometne un arī viņi iesaistīsies svētku sagatavošanās darbos, veidojot, piemēram, lampiņas parkam un alejai, kā arī palīdzot solu, kas atradīsies aktivitāšu laukumos, virsmu slīpēšanā.

 

"Stāmerienai šie būs grandiozi svētki! Vieniem pašiem tādus droši vien būtu grūti noorganizēt, taču ar visa novada atbalstu mums viss noteikti izdosies!" ir pārliecināta G.Vīksniņa.

*** 

Gulbenes novada svētki „Stāmerienas gredzens" 7.jūlijā no plkst. 15.00

15:00 - 20:00
Novada cilvēku aktīva darbošanās  ūdenī, uz zemes, gaisā - 20 laukumos gredzenā ap Stāmerienas ezeru


20:00 - 20:30
Svētku gājiens - brauciens ar pagastu un pilsētas izrādīšanos no „Lāčauss" līdz „Sonātei"


21:00 - 22:10
Novada svētku uzrunas, „Eirovīzijas 2012" dalībnieces Anmary sveiciens savam novadam, "O' FORTUNA" - deju grupas "Dzirnas" (Rīga) uzvedums pie Stāmerienas pils


22:30 - 23:00
Svētku kulminācija "Mītiskās ugunspuķes starp debesīm un zemi" - mākslinieka Kārļa Īles uguns skulptūru aizdegšana Stāmerienas ezerā


23:00 - 04:00
Nakts balle kopā ar grupām "Tranzīts", „Jūrkant" un DJ Ralfu pie Stāmerienas pils

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide