Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tuvojas Pļaujas svētki Atē

Tuvojas septembra otrā sestdiena un arī Pļaujas svētki Viktora Ķirpa Ates muzejā. Ikviens ir gaidīts pasākumā 10.septembrī. Tā sākums - pulksten 11.00. Par to informē izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem speciāliste Ilze Miķelsone.

Ates muzejā Pļaujas svētkus svin ik rudeni, kad aicina tuvākus un tālākus ciemiņus uz kopā sanākšanu rudens darbos Vidzemes lauku sētā. Laika gaitā Pļaujas svētki ieguvuši savu noturīgu vietu Vidzemes un visas Latvijas kultūras notikumu kalendārā. Šogad svētku moto ir “i darbiņu padarīju, i lustīgi padzīvoju”.  


Svētku atklāšana sāksies ar piemiņas brīdi Ates muzeja veidotājam, dibinātājam.“Muzeja direktore Natālija Pomerance “Dzirkstelei” stāsta, ka šogad tiks demonstrēta pilna linu apstrādes programma. Tāpat šajā dienā kopā ar vietējiem iedzīvotājiem, muzeja draugiem un atbalstītājiem tiks rādīti dažādi latviešu zemnieka rudens un ikdienas senie darbi un arodi. Ikviens apmeklētājs ir aicināts piedalīties un iemēģināt savu roku labības kulšanā un malšanā, vilnas un linu apstrādāšanā, veļas mazgāšanā, pastalu un peterņu (vīžu pīšana no linu diega) darināšanā, kartupeļu stērķeles gatavošanā, maizes un pankūku cepšanā un citos senajos darbos un arodos, kā arī multiplikācijas filmas veidošanā. Visi kopā varēs atpūsties, dziedāt, dejot un baudīt teātra izrādi “Trīnes grēki”.


Pļaujas svētkus kuplinās Alūksnes, Gulbenes, Balvu un Valmieras novada folkloras kopas, Tautas lietišķās mākslas studijas, kā arī Vidzemes amatnieki.


Ikviens seno amatu pratējs, amatnieks, folkloras kopas, kapellas un citi interesenti tiek aicināti būt par šo svētku dalībniekiem, piesakoties pa tālruņiem 29400393 vai 26563597. Vairāk informācijas lasiet muzeja mājas lapā “www.atesmuzejs.lv”.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide