Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tuvojas valsts svētki

Tuvojas mūsu valsts dzimšanas diena - 18.novembris. Ar dažādiem svētku pasākumiem šie svētki tiks svinēti arī mūsu novadā.

Gulbenes pilsētā 18.novembrī pulksten 10.00 notiks ekumeniskais dievkalpojums Gulbenes katoļu baznīcā, savukārt pulksten 11.30 paredzēta ziedu nolikšana pie pieminekļa par Latvijas brīvību kritušiem Gulbenes draudzes locekļiem. Pulksten 18.00 kultūras centrā notiks Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas svētku pasākums, kad tiks pasniegti arī Gulbenes novada Atzinības raksti. Pasākumu kuplinās kamermūzikas grupa "Altera Veritas". Grupas sastāvā ir Ieva Mežgaile (kokle, basa kokle), Anda Zaborovska (kokle, basa kokle), Marko Ojala (akordeons) un Andis Klučnieks (flauta, pikolo flauta, basa flauta). Pulksten 21.00 ārā pie kultūras centra ikviens tiek aicināts piedalīties kopīgā Latvijas himnas dziedāšanā un latvju rakstu zīmju jostas veidošanā no gaismas objektiem, bet pēc tam pulksten 21.30 visi tiek aicināti apmeklēt Gulbenes puišu grupas "Dzen laiviņu" svētku koncertu kultūras centrā. Grupas dalībnieki koncertam gatavo speciālu programmu ar patriotiskām dziesmām par Latviju.  

Koncertēs gan paši, gan viesmākslinieki

Svētku pasākumi paredzēti arī pagastos. Jaungulbenē svētku koncerts "Tev, Latvija, svētkos!" notiks 16.novembrī pulksten 19.00 Jaungulbenes arodvidusskolā, savukārt 18.novembrī pulksten 21.00 visi tiek aicināti pulcēties pie Jaungulbenes pils uz kopīgu Latvijas himnas dziedāšanu.

 

Vairākos pagastos svinīgie pasākumi notiks arī 17.novembrī. Beļavieši uz koncertu "Latvija - dzimtene mana" pulcēsies pulksten 20.00 Beļavas muižā. Pasākumā tiks sumināti arī pagasta cilvēki. Druvienas kultūras namā proklamēšanas gadadienai veltītais koncerts šajā dienā sāksies pulksten 17.00.

 

Savukārt galgausnieši uz proklamēšanas dienai veltīto pasākumu kultūras namā pulcēsies pulksten 14.00. Lejasciema kultūras namā svētku koncerts sāksies pulksten 19.00. Koncertā piedalīsies folkloras grupa "Smaržo siens", soliste Inga Deigele, ansamblis "Akcents", koris "Kaprīze" un deju grupa "Dzinteles". Litenes pagasta iedzīvotāji uz proklamēšanas gadadienai veltīto koncertu aicināti tautas namā pulcēties pulksten 19.00. Stāmereniešus pasākumā pulksten 18.00 tautas namā priecēs skolēnu priekšnesumi, tiks demonstrēta animācijas filma par Stāmerienu "Divas saules", ko veidojuši pirmsskolas un sākumskolas bērni, notiks arī Sirdsdziesmu koncerts, kurā dziedās Aina Boža no Valmieras. Arī Stradu pagasta iedzīvotāji uz svētku pasākumu pulcēsies 17.novembrī. Tas Stāķu pamatskolas aktu zāle sāksies pulksten 18.00.

 

Sveiks pagasta ļaudis

Lizuma pagastā valsts svētku pasākumi notiks 18.novembrī. Pulksten 13.00 kultūras namā tiks demonstrēta filma "Rīgas sargi", šajā pašā laikā notiks arī "Neatkarības skrējiens" pa pagastu. Pulksten 17.00 kultūras namā visi tiek aicināti pulcēties uz pagasta ļaužu sveikšanu un koncertu "Jauno dziesmas Latvijai". Arī Līgo pagasta iedzīvotāji uz svētku pasākumu "Latvija manām acīm" kultūras namā pulcēsies 18.novembrī pulksten 19.00. Rankas kultūras namā pulksten 14.00 svētku sarīkojumā notiks sirsnīgāko, pašaizliedzīgāko un nesavtīgāko pagasta iedzīvotāju sumināšana, kas nominēti akcijā "Rankas pagasta lepnums 2011", uzstāsies pasākumā pagasta amatierkolektīvi.


Daukstu pagasta Staru tautas namā Latvijas dzimšanas veltīts pašmāju amatiermākslas kolektīvu un "Veišu muzikantu" koncerts notiks 19.novembrī pulksten 18.00. Šajā dienā pulksten 14.00 arī kalnenieši pulcēsies uz svētku pasākumu "Mūsu domas un darbi tev, Kalniena". Savukārt tirzmalieši uz svinīgo pasākumu "Man pieskārusies Latvija" kultūras namā pulcēsies pulksten 17.00, bet pulksten 19.00 ikviens tiek aicināts piedalīties svētbrīdī, kā arī lāpu un gaismiņu iedegšanā pie Brīvības cīnītāju pieminekļa Tirzas Kancēna kapos.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide