Uģa Prauliņa un RTU vīru kora "Gaudeamus" koncerts Alūksnē

Alūksnes pilsētas svētku ietvaros 5.augustā plkst. 14.00 Alūksnes kultūras centra lielajā zālē būs dzirdams Uģa Prauliņa tautas mūzikas cikls “Pagānu gadagrāmata”. Bez paša komponista līdzdalības koncertā piedalīsies arī izcilais RTU vīru koris “Gaudeamus” diriģenta Ivara Cinkusa vadībā, īpaša “Pagānu gadagrāmatas” etnoroka grupa un solisti.

“Pagānu gadagrāmata” ir suģestējošs tautas mūzikas un tās atspulga mūsdienās sakausējums, vienota un aizraujoša svīta. Cikls veidots nosacītās piecās daļās – “Atkusnis”, “Pavasaris”, “Vasara”, “Rudens” un “Ziema”, kurās vīru kora un solistu atskaņotās dziesmas saistītas ar konkrētu gada laiku ritu.


Uģis Prauliņš, kurš šogad atzīmē 60 gadu jubileju, par cikla iecerējumu saka: “Tās ir gadalaiku maiņa ārpus pilsētas, tur, kur mēs parasti vairs neesam - pie upes, kas tek dienu un nakti, pie jūras, kas dzīvo savu dzīvi neatkarīgi no mums, pļavās, kuras zied savvaļā ar saviem putniem, un mežos, kuros slēpjas zvēri. Šīs dziesmas ir domātas pilsētas cilvēka iekšējam “es” kā vesela gada retrospekcija – tur, kur parasti mēs neesam.”


Koncertā piedalās:


Uģis Prauliņš;


RTU vīru koris “Gaudeamus”;


“Pagānu gadagrāmatas” etno roka grupa;


Solisti: Asnate Rancāne, Lauma Bērza un Ivars Cinkuss.


“Pagānu gadagrāmatas” etnoroka grupu veido:


Uģis Prauliņš – taustiņi, stabules;


Andris Sējāns – taustiņi, stabules;


Reinis Sējāns – perkusijas;


Latvīte Cirse – kokles;


Māris Muktupāvels - dūdas, kokles, stabules;


Leons Sējāns – elektriskā ģitāra;


Ilze Grunte – akustiskā ģitāra;


Andris Grunte – bass;


Ivars Cinkuss – perkusijas, stabule, balss.


Biļešu cena – 8 eiro.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide