Unikāla kaulu skulptūru izstāde Jelgavā

Šodien atklāta unikāla kaula skulptūru izstāde Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā. Izstādi atvedis viens no Starptautiskā ledus skulptūru festivāla dalībniekiem - sadraudzības pilsētas Magadanas pārstāvis Aleksejs Verbickis, kas vēlas iepazīstināt Latviju ar tālo ziemeļu kultūru, paražām un dzīvesveidu.

Skulptūras veidotas no mamuta kauliem, jūras lauvas ilkņiem, vaļa kauliem un citiem dabas resursiem, kas ir ekskluzīvi materiāli mūsdienās, jo atrodami vairs tikai dažās vietās visā pasaulē. Figūriņās tiek atainots katra mākslinieka pasaules redzējums - vienam tās ir plūstošas līnijas, citam dabas un dzīvnieku pasaule.  

Šogad Magadanas mākslinieku savienībai ir 50 gadu jubileja, tāpēc šī iemesla dēļ radošā organizācija izveidojusi izstādi, kura nu būs apskatāma arī Jelgavā.

 

Ņemot vērā tālo ziemeļu tautām raksturīgās iezīmes, atšķirīgo dzīvesveidu un kultūru, Magadanas mākslinieki kaulu grebšanas mākslā parādījuši savu stilu un raksturīgās iezīmes, liekot izprast mākslinieka individuālo attieksmi. Viņu darbi raksturīgi ar precizitāti un izteiksmīgām detaļām.

 

Patlaban Magadanas mākslinieki sasnieguši taustāmu rezultātu savā izvēlētajā profesijā. Līdz šim izveidotā domubiedru grupa ir bijusi nemainīga un veikusi mērķtiecīgu darbu - saglabāt, attīstīt un veicināt kaula grebšanas mākslu Magadanas reģionā. Šāda sistemātiska darba rezultātā Magadanas kaula grebšanas māksla ir kļuvusi par reģionālo zīmolu aiz zelta ieguves un makšķerēšanas.

Magadanieši aktīvi piedalās ne tikai mākslas izstādēs Krievijā, bet arī pārstāv savu valsti prestižās izstādēs ASV, Vācijā, Dienvidkorejā, Ķīnā un citās valstīs.

 

Izstāde apskatāma līdz 9.02. Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā, 1. stāvā.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide