Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz filmas "Gads pirms kara" aktieru atlasi Gulbenē ierodas prāvs pulks interesentu

Saistībā ar filmas “Gads pirms kara” filmēšanu Stāmerienā sestdien Gulbenes kultūras centrā notika aktieru atlase masu skatiem un arī epizodiskajām lomām.
Šīs filmas kastinga režisore Māra Liniņa “Dzirkstelei” stāsta, ka jaunākajam, kurš bija ieradies uz atlasi, bija vien 3,5 gadi, vecākajam – 76 gadi. “Ir pārstāvētas visas vecuma grupas,” saka M.Liniņa.
Kopumā uz atlasi esot atnācis samērā daudz interesentu – apmēram 60, bet ne visi tiks aicināti filmēties. “Mums palaimējās, ka ietrāpījām atlasi Gulbenē vienā laikā ar amatierteātru festivālu, jo daudzi atnāca no amatierteātriem. Ir noteikts, kādus cilvēkus mums vajag, un tad pēc tā arī skatāmies, proti, vai seja atbilst tam laikam, jāskatās, kurās epizodēs, ko filmēsim Stāmerienā un Zvārtavā, kādus cilvēkus vajag.  Nav jābūt nekādām prasmēm, svarīgi, lai ir interese un pacietība, jo jārēķinās, ka filmēšana ilgs vismaz desmit stundas dienā. Tas ir garš process,” saka kastinga režisore.
Viņa novērojusi, ka lauku cilvēki ir nesamāksloti. “Man patīk lauku cilvēki, jo Rīgā uz kastingu cilvēki ierodas sakrāsojušies, speciāli sataisījušies, bet šādām filmām tas jau nav galvenais,” saka M.Liniņa.
Uz aktieru atlasi ieradās arī jaunietes Marisa Andževa un Dita Ceriņa. Marisa “Dzirkstelei” atzīst, ka vienmēr ir gribējusi nofilmēties filmā kaut vai masu skatos. “Kāpēc gan nepamēģināt?” viņa retoriski vaicā. Dita par šādu iespēju izlasījusi “Dzirkstelē” un sākumā nodomājusi – ai, nu ko tur viņa! “Bet beigās sapratu - viss dzīvē jāizmēģina,” saka jauniete.
Tiem, kuriem būs jādodas uz filmēšanu, tiks paziņots, visticamāk, jau šonedēļ, jo filmēšana ir plānota jūnijā. Tā notiks Stāmerienā, bet ne Stāmerienas pilī, kā sākotnēji bija iecerēts. Tas viss drošības apsvērumu dēļ, jo pilī pašlaik rit būvdarbi.
Tie, kuriem ir vēlēšanās piedalīties projektā, bet nebija iespējas tikt uz provēm, var atsūtīt divas bildes un numuru uz e-pastu “spotkastings@gmail.com”.
Nacionālā kino centra mājaslapā lasāms, ka filmas “Gads pirms kara” scenārija pamatā izmantoti 1913.gada vēsturiskie notikumi Eiropā – no politiskām kolīzijām līdz pat romantisku attiecību līkločiem. Par filmas galvenā varoņa prototipu ņemts leģendārais latviešu anarhists Pēteris Mālderis, kura mītiskajā personībā savijušās 20.gadsimta radikālākās pretrunas. 1913.gadā – īsi pirms 1. pasaules kara sākuma – galvenā varoņa dzīvē ienāk reāli tālaika vēsturiskie personāži un notikumi, sajaucoties sirreāli traģikomiskā Eiropas paralēlās vēstures interpretācijā un stāstā par vecās kultūras bojāeju.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide