Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz izstādes atklāšanu aicina černobiliešus

“Šogad aprit 28 gadi kopš avārijas Černobiļas atomelektrostacijā Ukrainā. Avārijas seku likvidācijas darbos radioaktīvā piesārņojuma zonā piedalījās vairāk nekā seši tūkstoši Latvijas iedzīvotāji, vairāki desmiti no tiem - Gulbenes novada cilvēki,” saka Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzeja Vēstures nodaļas vadītājs Anatolijs Savickis.

A.Savickis stāsta, ka Latvijas Ugunsdzēsības muzejs sadarbībā ar Latvijas savienību „Černobiļa” traģiskās avārijas seku likvidācijas atcerei izveidojis ceļojošo izstādi „Tiem, kas glāba pasauli”. No 7. līdz 28.martam šī izstāde būs apskatāma Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejā.


Izstādes materiāli - fotogrāfijas, dokumenti, goda raksti, priekšmeti un cits - apliecina Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieku upurēšanos, glābjot pasauli no radiācijas briesmām, ko mums visiem ir svarīgi zināt, apzināties un neaizmirst.


A.Savickis uzsver, ka izstādes atklāšana notiks 7.martā pulksten 13.00 ar savienības „Černobiļa” valdes priekšsēdētāja Arnolda Vērzemnieka un priekšsēdētāja vietnieka Ilmāra Bruņenieka piedalīšanos. Atklāšanā tiek aicināti piedalīties arī visi Gulbenes novadā dzīvojošie Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieki.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide