Uz Rīgu - pirmie kolektīvi 8

Vakar, 1.jūlijā, jau pirms pusdienām uz Rīgu pirmās devās Tautas lietišķās mākslas studijas „Sagša" meistares, bet vakarā - jauniešu deju kopa "Sauleszaķis" un „Zelta Rūsiņš", kā arī vidējās paaudzes deju kopa „Ratiņš".

„Pamazām rodas svētku noskaņa tāpēc, ka ir veikti visi daudzie priekšdarbi. Visu svētku nedēļu Vērmanes dārzā darbosies mūsu studijas telts, kur rādīsim savus darinājumus. Tos ikviens interesents varēs arī iegādāties. 4.jūlijā visu dienu no pulksten 10.00 līdz 22.00 studijas dalībnieces Vērmanes dārza Meistarkalniņā darbosies pie stellēm, rādot aušanas prasmi. Mums lieli svētki bija arī 21.jūnijs, kad Rīgā tika atklāta lietišķās mākslas izstāde, ko arī dosimies apskatīt. Studijas dalībnieki piedalīsies arī svētku gājienā. Svētkus baudīsim dažādās izpausmēs," saka Tautas lietišķās mākslas studijas „Sagša" vadītāja Biruta Akmentiņa  

Kopš vakar vakara Rīgā jau atrodas arī Stāmerienas jauniešu deju kopa „Poga", Litenes jauniešu deju kopa „Litenietis" un Tirzas jauniešu deju kopa „Tirza". Šodien Rīgā ierodas Gulbenes mūzikas skolas un Gulbenes kultūras centra pūtēju orķestri. Gulbenes kultūras centra vecākās paaudzes deju kopa „Vērdiņš" un vidējās paaudzes deju kopa „Apinītis", Tirzas, Lejasciema, Beļavas un Rankas vidējās paaudzes dejotāji.

 

Savukārt rīt autobusos kāps jauktais koris „Harmonija" un jauniešu koris „Silver" no Gulbenes, „Kaprīze" no Lejasciema, „Lizums" no Lizuma un Gulbenes Tautas teātris.

 

Abi novada sieviešu kori "Tirzmalietes" un „Liede", senioru koris „Atbalss", kā arī Lejaciema pūtēju orķestris uz Rīgu pošas 4.jūlijā.

 

5.jūlijā uz svētkiem izbrauks Lizuma lauku kapela un Lizuma lietišķās mākslas studija „Laipa", bet 6.jūlijā - Beļavas sieviešu vokālais ansamblis „Trio" un folkloras kopa „Pērlis" no Druvienas, lai svētkos būtu kopā ar 40 600 dalībniekiem.

 

Kopā ar mūsējiem - arī viesi
XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku koncertus kopā ar Gulbenes novada domes vadību un speciālistiem apmeklēs arī pašvaldības sadarbības partneri no Polijas, Dānijas un Krievijas.

 

„Šī ir kļuvusi par tradīciju, ka uz Dziesmu un Deju svētkiem pie mums ierodas sadarbības partnervalstu delegācijas, lai vērotu klātienē UNESCO mantojumā iekļautos svētkus. Šogad pie mums viesosies pārstāvji no Kentšinas pašvaldības Polijā, no Temas pilsētas Dānijā, no Pleskavas un Sanktpēterburgas Krievijā. Turklāt visu Dziesmu svētku laiku Rīgā pavadīs un koncertēs krievu tautas mūzikas instrumentu orķestris "Meteļica" no Sanktpēterburgas. Jāpiebilst, ka Dziesmu svētku organizatori, pirms tam noklausoties ansambļa ierakstus, šos māksliniekus novērtēja kā augstus profesionāļus. Visi sadarbības partneri kopā ar novada pašdarbniekiem dosies arī lielajā gājienā 7.jūlijā," informē Gulbenes novada domes Attīstības un īpašumu nodaļas vadītāja Guna Švika.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Vai ne tā?

to 02.07.2013. 19:01:38

Kas jums liek domāt, ka visas negācijas raksta TIKAI gulbenieši? Varbūt, ka citi novada iedzīvotāji, ne?

pirms 7 gadiem, 2013.07.03 01:04

"Skolēnu autobusus gan drīkst izmantot TIKAI lai aizvestu skolēnus uz skolu !!!"

Ak, tiešām, laikam daudzi skolēni šonedēļ paliks mājās, jo nebūs aizvesti uz skolu. Raksti žigli uz Briseli, lai tak brauc pārbaudīt šito trakumu.

pirms 7 gadiem, 2013.07.02 22:06

Skolēnu autobusus gan drīkst izmantot TIKAI lai aizvestu skolēnus uz skolu !!!

pirms 7 gadiem, 2013.07.02 21:19

Kultūra,cienītā,sākas no mazmājiņas... :D :D
Gulbeniešiem raksturīga verbālā caureja. Vajag vai nevajag-jād...š!

pirms 7 gadiem, 2013.07.02 19:01

11:02:41

Ak tu dievs,kādi kulturālie kultūras atbalstītāji !!! Tikai vai jūs ar to pašu muti ar kuru d... arī maizi ēdat ???

pirms 7 gadiem, 2013.07.02 13:24

Nē nu tiešām kašmars! Tak atradīs, kur iedi...t !!!
Malači,kas tika uz šiem svētkiem,viņi to nopelnīja ar neatlaidību,darbu un entuziasmu!
Lai izdodas!

pirms 7 gadiem, 2013.07.02 11:58

Tā vietā, lai priecātos, ka mums ir dziesmu svētki un dalībnieki, kas nopelnījuši tajos piedalīties, nekavējoties vajag sākt ***. Liksim tos skolēnu busus stikla skapjos, lai rūsē pa vasaru. Tad burta kalps 11:02:41 būs laimīgs.

pirms 7 gadiem, 2013.07.02 11:38

Skolēnu autobusus gan drīkst izmantot TIKAI lai aizvestu skolēnus uz skolu !!!

pirms 7 gadiem, 2013.07.02 11:02

Kultūra un izklaide