Uz soliņa brīvu vietu nav jau arī 22.aprīlī! 21

Kopā ar pagājušajā gadā Jaunatnes parkā uzstādītajiem pagastu soliņiem aprīļa sākumā gulbeniešiem tika dāvāts vēl viens - garīgi baudāms „Soliņš”, kurš mājvietu atradis novada kultūras nama telpās. Pēc trīs gadu prombūtnes to atkal gulbeniešiem sagādāja radošās personības Ineta Krastiņa, Edīte Siļķēna, Anita Birzniece un Ilvita Kļaviņa. Taču, kā uzsver pašas autores, režisora titulu šoreiz piešķirt nevar nevienai.

“Tas bija kopīgs darbs - gan daudzajos mēģinājumos, gan katram mājās. Un jāteic, ka ne tikai mums, bet ikvienam dalībniekam, jo visi nāca klajā ar savām idejām. Aktieri paši domāja savus tekstus vai tēlam piemeklēja atbilstošas anekdotes, tāpēc tas ir simtprocentīgi kolektīvs darbs. Sakarā ar to, ka „bufetčicas” (Anita Birzniece un Edīte Siļķēna) uz trim gadiem bija devušās pensijā, par pamatu tika ņemtas pēdējo gadu aktualitātes: slimnīca, stadions, peldbaseins, plūdi. Tās, protams, ir aktuālas un pat sāpīgas tēmas, taču arī uz tām var paskatīties ar humoru. Mēs neesam gaišreģi, taču „deputātu deja” mums bija ieplānota jau pirms pēdējiem notikumiem novada domē, kuri tai piešķīra īpašu nozīmi. Mūsu uzstādījums bija nevienu neaizskart privāti, būt lojāliem un, es pat teiktu, maigiem, lai nerastos nevajadzīgi pārpratumi, taču būtu jautri. Cerams, ka neviens to neuztvēra ļoti personīgi. Arī skatītājiem par vienu un to pašu sižetu var būt atšķirīga izpratne, no zālē sēdošajiem 400 skatītājiem var būt pat 30 dažādi viedokļi,” saka Ineta Krastiņa.
 
Pārpildītā zāle un tas, ka biļetes uz šo izrādi tika izpirktas pāris stundu laikā, tiešām apstiprina Anitas teikto. Kā izrādās, arī uz papildizrādi, kura notiks 22.aprīlī, brīvu vietu vairs nav.

Lai izprastu “Soliņa” fenomenu, tas vienkārši ir jāredz. To nevar ne izstāstīt, ne aprakstīt, ne atkārtot. Katrā „Soliņā” pietrūks kaut kā no iepriekšējā, bet katrā nākamajā būs kaut kas no jauna. Skatieties un vērtējiet!

Pievieno komentāru

Komentāri 21

skatītāja

Lūdzu vēl papildizrādi, ir interese:)

pirms 3 gadiem, 2018.04.17 09:48

xxx

Kādas problēmas? Siļķēnai tāpat nav ko darīt,lai sēž visu dienu kultūras centrā un tenko,varbūt atlidos reizēm arī Krauklis un ieķērksies.

pirms 3 gadiem, 2018.04.18 10:25

?

Tik daudziem patīk tāds balagāns??? Gaumes ļoti atšķiras,kas ir,tas ir.

pirms 3 gadiem, 2018.04.17 10:11

aaa

Gulbenē jau 70% ir šāda līmeņa skatītāji, ja ir pasākumam augstāks līmenis, zāle nereti ir pustukša.Nožēlojami...

pirms 3 gadiem, 2018.04.17 14:12

Labais-aaa

Lūdzu nosauc tos augstāka līmeņa pasākumus Gulbenē, ko apmeklē Tu un 30% cita (Tava) līmeņa skatītāji pustukšā zālē? Ja nevari, tad beidz d......t!

pirms 3 gadiem, 2018.04.17 17:02

bet

Ko darīt, ja mums ar to "augstās mākslas"" saprašanu ir kā ir. Tauta parastā grib tādus "Soliņa" pasākumus skatīt, kaut vai kāds to sauc par balagānu. Visi nav un nebūs mākslas, mūzikas skolas beiguši, bet kaut kādu izklaidi ta gribās. Vai mums tikai krogā sēdēt?

pirms 3 gadiem, 2018.04.17 17:57

labais-aaa

Bija pasākums,kuru režisēja Lizuma kultūras nama darbiniece,piedalījās Lizuma koris un Rīgas zēnu koris.Pasākums bija bezmaksas,bet zālē apmeklētāju bija mazāk kā zēnu kora dalībnieku. Nožēlojami,jo pasākums bija kolosāls,ļoti profesionāls.Un vēl varētu minēt, bet soliņa klausītāja tāpat nesapratīs.

pirms 3 gadiem, 2018.04.18 10:43

..

Par pasākumiem patiesi var diskutēt, bet nu par koru mūziku arī viennozīmīgi var teikt - gaumes ļoti atšķiras.

pirms 3 gadiem, 2018.04.19 20:19

Ir...

Kultūras nama kasē ir viena biļete, kuru nodevu, jo pārdomāju pasākumu apmeklēt. Variet iegădāties!

pirms 3 gadiem, 2018.04.17 20:59

Diāns

Tā ir izrāde par mums pašiem, kuru veidojuši mūsējie paši! Vai tiešām kādam bail no kritikas, vieglas kritikas, kas pausta humora veidā? Kas tie par mazvērtības kompleksiem?! Būsim brīvāki, atmetīsim iekšējo smagnējību, nemeklēsim lielo mākslu vai apvainojumus tur, kur vienkārši ir izklaide, prieka radīšana-baudīšana!

pirms 3 gadiem, 2018.04.18 00:10

tik vien

Soliņš ir soliņš.Apmeklēju vienmēr. Relaksējos no sirds.
Tik gribētos,lai bufetes sievas tomēr nebūtu no pensijas atgriezušās.Tas samocītais krievu akcents pamatīgi tracina.Un nav arī Gulbenei vairs aktuāls.Nepavelk uz smieklu.Nu jau gana ilgam laikam.

pirms 3 gadiem, 2018.04.18 09:12

es

Tas zemais kultūras līmenis mazāk attiecas uz tiem,kas atnāk,bet vairāk attiecas uz tiem,kas to piedāvā.Ak,šīs abas neaizvietojamās meitenes!

pirms 3 gadiem, 2018.04.19 11:20

tā gan

Pilnīgi piekrītu! Mūsu novada valodas izloksne jau tā ir īpaša,bet, kāpēc mēs vēl paši to ķēmojam,vai nostaļģija pēc komunisma brāļu tautas ...?

pirms 3 gadiem, 2018.04.19 16:21

liekas,ka doma nav slikta

Grūti nolikt zēnu kora balsis un šīs divas'' burvīgās būtnes''.Tikpat grūti,ka viena strādā izglītibas otra kultūras sistēmās.Vajadzēja būt amatiem attiecīgai domāšanai.Taču nekā!Te ir tā galvenā problēma.

pirms 3 gadiem, 2018.04.19 21:05

Diāna

Kur labestība, cienījamie komentāru rakstītāji? Nevienam nav liegts bagātināt Gulbenes Tautas teātri ar savu aktierisko, māksliniecisko, gaumīgo un galvenais talantīgo klātbūtni! Ejiet, darbojieties, esiet labāki vai pat ģeniāli savā sniegumā! Par to visiem būs tikai prieks. Jāņem vērā, ka amatierteātrī cilvēki dāvā sabiedrībai savu brīvo laiku. Šī dāvināšana notiek ne tikai izrādēs, bet mēģinājumos. Cienīsim un mīlēsim!

pirms 3 gadiem, 2018.04.20 13:10

skatītājs

Sirds sāpēja skatoties, kā tiek nozākāta un izsmieta cienījama daktere, kas nav atteikusi palīdzību nevienam Gulbenietim un arī pašai režisorei....vīlos ļoti.

pirms 3 gadiem, 2018.04.29 18:00

Kultūra un izklaide