Uz svētkiem maki jāatver valstij, pašvaldībai un vecākiem 3

Gulbenes novada aptuveni 700 bērnu un jauniešu pašlaik intensīvi gatavojas XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas Rīgā notiks no 6. līdz 12.jūlijam. Šodien novada domes deputāti apstiprinās pašvaldības šāgada budžetu, paredzot arī 67470 eiro speciāli dalībai šajos svētkos.

“Šī nauda ir paredzēta tieši mūsu novada skolēnu dalībai dziesmu un deju svētkos, citiem mērķiem to nevarēs tērēt. Finansējums ir iekļauts atsevišķā pašvaldības budžeta sadaļā pie kultūrai paredzētā finansējuma. Tā ir nauda, kas domāta visiem ar svētkiem saistītajiem izdevumiem, - transportam, tērpu šūšanai. Tas ir arī mūsu prestiža jautājums,” “Dzirksteli” informē novada domes Finanšu un ekonomikas nodaļas vadītāja Anna Pružinska.


Valsts atvēl mazāk par 10 eiro dienā


No valsts budžeta paredzēta nauda Latvijas skolēnu ēdināšanai un izmitināšanai svētku laikā Rīgā. Viena bērna izmitināšanai uz nakti valsts atvēlējusi 2,84 eiro un ēdināšanai dienā - 7 eiro. Taču jau tagad esot skaidrs, ka tas nebūs pietiekami un pašvaldībai būs jāpiemaksā, lai bērni svētkos justos paēduši. “Ar trim ēdienreizēm skolēniem, kuri būs nodarbināti no pulksten 8.00 līdz 22.00, ir par maz. Noteikti vajadzēs arī launagu, par to gādās pašvaldība,” “Dzirkstelei” saka novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vecākā konsultante Edīte Siļķēna.


Nākamnedēļ Gulbenes novada domē pirmo reizi kopā sanāks darba grupa, lai saplānotu darāmo sakarā ar vasarā gaidāmajiem Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. E.Siļķēna saka, vēl skaidri nevar pateikt, kuri kolektīvi iegūs tiesības piedalīties svētkos. “Skaidrība būs tikai 20.maijā, kad Valsts Izglītības satura centrs paziņos dalībniekus. Kad beigušās būs lielās skates, aptuveni varēsim nojaust, kāda veidojas situācija. 18.aprīlī ir paredzēta deju skate, 6.maijā būs koru skate,” stāsta E.Siļķēna. Pagaidām ir diezgan pamatotas cerības, ka uz svētkiem Rīgā dosies Gulbenes vidusskolas vokāli instrumentālais ansamblis “DATL”, folkloras kopas no Rankas un Druvienas, kā arī Gulbenes bērnu mūzikas skolas pūtēju orķestris.


Gatavojas un cer, taču novērtē konkurenci


Reizē ar gatavošanos skatēm intensīvi tiek gādāti tērpi kolektīviem. Atsevišķi kolektīvu vadītāji ir meklējuši palīdzību pie Gulbenes Tautas lietišķās mākslas studijas “Sagša” dalībniecēm. “Aužam lakatus. Palīdzam izvēlēties, kādam jābūt brunču audumam,” “Dzirkstelei” atklāj studijas vadītāja Biruta Akmentiņa. Šie lakati top, piemēram, mazajiem dejotājiem no Gulbenes bērnudārza “Rūķītis”, kā arī vēl citiem kolektīviem.


“Visi kolektīvi tērpus šuj blāķiem. Pilnīgi visi! Mana deju kolektīva dalībniekiem tērpi top no “Sagšas” austām drānām. Ļoti atzinīgs darbs! Šuj Velga Drīzule. Paldies visiem, kas mums palīdz! Elga Sudraba gatavo jostas. Paldies arī bērnu vecākiem un bērnudārza vadītājai Irēnai Libekai, kā arī Gulbenes kultūras centram, kur mums atļauj rīkot mēģinājumus!” “Dzirkstelei” stāsta “Rūķīša” mazo dejotāju skolotājs Jānis Matisons. Vienlaikus viņš ir bažīgs, vai izdosies izturēt konkurenci skatē un izdosies nonākt līdz svētkiem Rīgā. “Repertuārs ir ļoti grūts,” piebilst J.Matisons.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Vai tad

....Informē novada domes Finanšu un ekonomikas nodaļas vadītāja Anna Pružinska....

pirms 6 gadiem, 2015.03.04 22:18

lasītājs

Ko nozīmē skolotāja teiktais "šuj blāķiem"?

pirms 6 gadiem, 2015.03.05 09:28

?

pat nesaprotu,ko tur var nesaprast ...

pirms 6 gadiem, 2015.03.05 22:36

Kultūra un izklaide