Uz valsts simtgades izstādi no Gulbenes ceļos 103 oriģinālie priekšmeti 1

Top izstāde “Latvijas gadsimts”, kurā no Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja tiks eksponēti 103 oriģinālie priekšmeti un 35 krājuma vienību digitālie attēli, informē Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja Krājuma nodaļas vadītāja Zane Biseniece.

No Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja uz izstādi deponēs vairāk nekā 100 priekšmetus.

"Fotogrāfijas, kurās redzamas mūsu novada divas izcilas personības, kuras piedalījās Latvijas valsts pasludināšanas aktā 1918. gada 18. novembrī kā Latviešu zemnieku savienības pārstāvji: Ernests Bauers (1882.gada 21.jūlijs Rankas pagasta „Pakalniešos”, agronoms, žurnālists, politiķis) un Nikolajs Svemps (1889.gada 19.jūlijā Beļavas pagasta „Vecbaranos”, latviešu zemnieks un sabiedrisks darbinieks, gleznotāja Leo Svempa vecākais brālis). Kabatas formāta grāmatu sērija “Universālā bibliotēka”, izdota A. Gulbja apgādībā Pēterburgā no 1911. līdz 1913. gadam, vāki pēc J. Madernieka zīmējuma. Visā sērijā ir 74 kabatas formāta izdevumi. Gulbenes pilsētas Tautas deputātu padomes izpildkomitejas un Gulbenes pilsētas domes, Gulbenes rajona tiesas, apvienības „APSARDZE” Gulbenes nodaļas izkārtnes. Novada meistaru (L. Dziedātāja, I. Rīdūža) 1980. gados darinātās intarsijas. Jaungulbenes Dziedāšanas biedrības, dibināta 1872. gadā, karoga digitālais attēls," atklāj Z.Biseniece.

Izstādes koncepcijas izstrādē 2016. gadā piedalījās vairāku muzeju pārstāvji, arī bijusī gulbeniete Irina Zeibārte, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktora vietniece zinātniskajā darbā. Izstādes māksliniecisko risinājumu izstrādā un īsteno dizaina birojs “H2E”.

Izstāde „Latvijas gadsimts” ir 60 Latvijas muzeju kopīgs veltījums valsts simtgadei, kurā vienkopus būs izcilas Latvijas muzejos saglabātas vēstures liecības, kas atspoguļo Latvijas valsts vēsturi simts gadu garumā. Tā tiks iekārtota Latvijas Nacionālā vēstures muzeja ekspozīcijas telpās Rīgā, Brīvības bulvārī 32, un būs apskatāma no 2018. gada 3. maija līdz 2021. gada 31. maijam.

Vairāk par izstādes tapšanu skatiet www.latvijasgadsimts.lv.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Imants

Interesanti uzzināt un kas jauns, interesants plānots mūsu muzejā? Vai atkal tikai.dzijas krāsosim un zeķītes adīsim? Tur jau vairs nav.ko.darīt....žēl gan, ka viss iet uz leju, tik krājam un krājam.

pirms 3 gadiem, 2017.12.05 18:59

Kultūra un izklaide