Uzaug kopā ar “Bērnu žūriju”

Jau 14 gadus ar lasīšanas veicināšanas programmu “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2015”, kas izgājusi finiša taisnē, strādā Galgauskas pagasta bibliotēka. 11.februārī visi žūrijas eksperti pulcēsies noslēguma pasākumā “Vērtējam izlasīto”.

“Prieku un gandarījumu sagādā tie bērni un jaunieši, kuri paši interesējas par žūriju. Kopā ar “Bērnu žūriju” ir izaugušas divas nu jau Gulbenes novada valsts ģimnāzijas 12.a klases audzēknes - Sonora Burķīte un Klinta Pujate. Mācoties Galgauskas pamatskolas 2.klasē, meitenes pirmo reizi iepazinās ar šo programmu 2005.gadā. Abas meitenes 1.vietu tad bija devušas Alfa Preisena grāmatai “Kazlēns, kas prata skaitīt līdz desmit”,” stāsta Galgauskas pagasta bibliotēkas vadītāja Dzidra Matīsa. Liels bijis viņas pārsteigums, ka, uzsākot mācības ģimnāzijā, meitenes izteikušas vēlmi turpināt piedalīties žūrijā.

“Es daudz brīvā laika atvēlu grāmatu lasīšanai, jo dators mani īpaši nesaista. Mana mīļākā grāmata ir Antuāna de Sent-Ekziperī “Mazais princis”. Grāmatu izvēlos pēc noskaņojuma, piemēram, šobrīd lasu fantastisko literatūru, citkārt – par vēsturi. Mēs ar Klintu esam draudzenes. Ja esmu izlasījusi kādu jaunu grāmatu, tad to iesaku izlasīt arī Klintai. Pēc tam abas salīdzinām, kura grāmata patika, kura – ne,” stāsta Sonora. Grāmatas meitenes visbiežāk lasot pirms gulētiešanas, jo dienā tam neesot laika. “Ja grāmata ir ļoti aizraujoša, tad to varu lasīt pat visu nakti,” saka Sonora. 

“Pagājušajā gadā Sonora pat atrada laiku, lai piedalītos Galgauskas pagasta amatierteātra izrādē. Abām mūsu “zelta meitenēm”, kuras 11 gadus aizvadījušas kopā ar “Bērnu, jauniešu un vecāku žūriju”,  novēlu, lai grāmatas vienmēr dod jaunas atziņas un zināšanas!” saka Dz.Matīsa. 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide