Uzvedumā skan Aleksandra Čaka dzeja

Gulbenes bibliotēkā 15.aprīlī pulksten 19.30 viesosies Jērcēnu dzejas teātris ar uzvedumu "Es gribētu būt, kāds neesmu vēl bijis...". Tajā skanēs dzeja un dziesmas ar dzejnieka Aleksandra Čaka vārdiem. Uzvedums ir veidots četrās daļās.

"Pirmā daļa "Es un šis laiks" uzdos jautājumu: kur un kā rodas dzejnieks? Diezgan daudzi reizēm raksta arī pantus, bet ne katrs tālab iedomājas esam dzejnieks. Un pavisam maz mums ir to, kuriem tauta piešķīrusi Dzejnieka vārdu," stāsta Gulbenes bibliotēkas abonementa vadītāja Iveta Krūmiņa.  

Otrā daļa "Sirds uz trotuāra" aizvedīs mūs uz Čaka pilsētu. Vai varam teikt, ka Čaks to mīl? Nē. Ka ienīst? Nekādā gadījumā! Ir kāda trešā. Piektā, desmitā izjūta, kur viss ir kopā, un mēs ejam Dzejniekam līdzi laikā un telpā. Trešā daļa "Mūžīgās dvēseles" - stiprie vārdi un pasaule. ""Mūžības skartie" dzīvoja tautā. Par spīti aizliegumiem un noklusējumiem. Strēlnieki bija Čaka dzīves lielākais pārdzīvojums.

 

Strēlnieku zvaigznājā viņa vārds spīd spoži un mūsu laikmets norausis visus apmiglojumus, kas palaikam ielenkuši "Mūžības skartos"," saka I.Krūmiņa. Ceturtā uzveduma daļa saucas "Roze zābakā", kas liecina, ka Čaka konkrētība ir satriecoša. Glītais un neglītais, daiļais un kroplais - viss top poetizēts tādā pakāpē, ka tā reizē ir gan reālā 20., 30. un 40 .gadu Rīga, gan arī Čaka paša pilsēta - tātad nepārejoša, mākslā saglabāta nākotne.

 

Uzvedumā piedalās Ginta Cālīte, Iveta Ence, Anita Auniņa, Aivars Auniņš, Aivars Gailītis, Kārlis Kārkliņš. Izrādes vadītāja Ilvija Ķimse.

 

Pasākums notiek Vidzemes kultūras projektā "Latviešu literatūra - sava laika un telpas izjūta".

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide