Vāc “Līvu” fotogrāfijas un vecus mūzikas instrumentus

Arī Gulbenes novada iedzīvotāji varētu dot savu ieguldījumu tautā mīlētās rokgrupas “Līvi” piemiņas iemūžināšanā un vēstures apzināšanā.

Tiek gatavots fotoalbums, kurā būs apkopota „Līvu” darbības vēsture un plaša fotogalerija par šā muzikālā kolektīva pastāvēšanu un dalībniekiem.

Varbūt kāds no Gulbenes novada iedzīvotājiem ir fotografējis “Līvu” koncertus savā novadā vai citur? Varbūt ir tapušas fanu bildes kopā ar mūziķiem? Fotoalbuma veidotājs – SIA “Bilžu birojs” - būs ļoti pateicīgs, ka cilvēki uzdāvinās šīs savas fotogrāfijas, norādot autoru, tapšanas vietu un laiku. Tāpat “Bilžu birojs” lūdz ziedot vecus, savu laiku nokalpojušus mūzikas instrumentus vai to daļas. Arī tas viss ir vajadzīgs “Bilžu biroja” projektu ideju realizācijai.

“Mūsu veidotais fotoalbums aptvers periodu, sākot ar „Līvu” priekšvēsturi (kopš 1972.gada), kad „Līvu” dibinātājs Juris Pavītols izveidoja Liepājas kultūras nama ansambli, kurš, mainoties sastāviem, 1974.gadā ieguva nosaukumu “Līvi” un no 1976.gada sāka aktīvu darbību rūpnīcas „Liepājas metalurgs” kultūras namā, līdz pat “Līvu” 30 gadu jubilejas koncertiem Latvijas Nacionālajā operā 2006.gadā un vides objekta “Spoku koks” atklāšanai Liepājā 2014.gadā,” “Dzirkstelei” saka “Bilžu biroja” vadītāja  Tija Auziņa.

Ir apzināti raksti par „Līviem”, kas dažādos gados publicēti Latvijas centrālajos laikrakstos un žurnālos. Noskaidrots, ka aptuveni 100 fotogrāfi ir publicējuši „Līvu” fotogrāfijas preses izdevumos. “Šobrīd turpinām meklēt un uzrunāt fotogrāfus un „Līvu” laikabiedrus, kas bijuši liecinieki „Līvu” darbībai,” saka T.Auziņa.

“Lursoft” dati liecina, ka Rīgas SIA “Bilžu birojs” ir dibināta 2004.gadā un tās pamatdarbība ir koncertu, izstāžu organizēšana, mākslinieku darbības atbalsts.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide