Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valentīndienā atklās aktu izstādi 13

Valentīndienā, 14.februārī, pulksten 18.00 Vecgulbenes muižā tiks atklāta mūsu novadnieces Tatjanas Ābeltiņas jaunā aktu izstāde "Pieskarties mirklim...".

Vecgulbenes muižas pārvaldniece Iveta Kovtuņenko stāsta, ka nu jau otro gadu Mīlestības svētku dienā Vecgulbenes muižas kafejnīcas telpās tiek atklāta T.Ābeltiņas mākslas darbu izstāde, kuru apmēram pusotru mēnesi varēs aplūkot ikviens interesents.

 

T.Ābeltiņa stāsta, ka izstādē būs apskatāmi pavisam jauni, līdz šim neredzēti apmēram desmit mākslas darbi, kas tapuši eļļas tehnikā. "Šoreiz darbi ir dažādas noskaņās. Gleznoju tā, kā konkrētajā brīdī jūtos. Es vīziju vairāk redzu galvā un tad lieku uz papīra. Visi ir laipni aicināti uz izstādes atklāšanu," saka jaunā māksliniece.


Lai izstādes atklāšanas mirkli radītu vēl jutekliskāku un emocijām bagātāku, tiks lasīta jaungulbenietes Ilvas Šimones dzeja par mīlestību, kā arī būs iespēja baudīt saksofona melodijas.


T.Ābeltiņa ar mākslu ir "uz tu", jo zīmē jau kopš agras bērnības, bet nekur profesionāli gleznot nav mācījusies. Viņa savas gleznas plašākai sabiedrībai sāka rādīt pirms diviem gadiem. Pa šo laiku ir tapusi ne viena vien T.Ābeltiņas izstāde, gleznas aizceļojušas arī uz ārzemēm.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

atbilde sasmējos

Hei, Smējēja! Kad Tava izstāde! Labprāt apskatītu un kritiku netaupītu! Parādies, lai visi redz, kur lielā māksla! :)))))))))

pirms 8 gadiem, 2012.02.13 18:47

Sallija

Apbrīnoju Tatjanas erudīciju, darbaspējas un talantu. Lai daudz radošu ideju! Un tā turpināt uz priekšu., Un mīlestības pilnu V-dienu!

pirms 8 gadiem, 2012.02.13 14:19

atbilde sasmējos

Nezinu, vai mēs ejam uz veikalu un vispirms pētam, kas, vai kāds dižgars ir radījis preci, ko mēs aplūkojam. Mēs taču spriežam pēc kritērija patīk, vai nepatīk. Šai māksliniecei piemīt īpašs dabas dots talants, krāsu un stila izjūta. Esmu redzējis ne vienu vien viņas darbu un nebeidzu sajūsmināties par viņas talantu! Man patīk un es iešu uz izstādi! Lai Tatjanai veicas!

pirms 8 gadiem, 2012.02.10 19:51

atbilde sasmējos

Nezinu, vai mēs ejam uz veikalu un vispirms pētam, kas, vai kāds dižgars ir radījis preci, ko mēs aplūkojam. Mēs taču spriežam pēc kritērija patīk, vai nepatīk. Šai māksliniecei piemīt īpašs dabas dots talants, krāsu un stila izjūta. Esmu redzējis ne vienu vien viņas darbu un nebeidzu sajūsmināties par viņas talantu! Man patīk un es iešu uz izstādi! Lai Tatjanai veicas!

pirms 8 gadiem, 2012.02.10 19:51

xxx

Vēlu veiksmi Tatjanai. Man arī ir viena viņas glezna. Apbrīnoju viņas uzņēmību un talantu!

pirms 8 gadiem, 2012.02.10 09:49

sanāca gari, bet

Nu, re nonācām pie profesionāļu nolikšanas. Tā jau gan, tikai tie nejēgas velta vismaz 10 gadus tam, lai apgūtu akadēmiskās zināšanas par cilvēka anatomiju, gleznu kompozīciju, krāsu attiecībām, glezniecības tehniku u.c. Tāpat kā dziedātāji mācās dziedāt, dejotāji dejot un šoferi braukt. Un vēl mazs ieskats mākslas vēsturē - cilvēks jau no alu laikiem gribēja attēlot pasauli un noņēmās ne pa jokam. Iztērēja daudzus gadu tūkstošus, lai saprastu kā to izdarīt - lai iegūtu telpiskumu un ticamību, cīnījās ar perspektīves attēlošanu, bez mūsdienu izpratnes bija vēl arī viduslaiku mākslinieku amizantie mēģinājumi visādām ačgārnām perspektīvēm. Būtībā ar realitātes attēlošanu tika galā ap renesanses laiku, kaut gan Rembrants nelikās mierā un studēja anatomiju morgos par spīti baznīckungu liegumam. Tad nāca saldenā skaistuma rokoko laiks, tad klasicisms ar sastingušu apsolūto realitāti, kas jau līdzinājās fotogrāfijai. Bet 19. gadsimta vidū radās impresionisms - kā pretstats jau zināmajam. Mākslinieki meklēja jaunu izteiksmi ar krāsu, triepienu, skatu punktu. Tas viss vēl bija nosaucams par SKAISTUMU un starp mākslu un skaistumu varēja likt vienlīdzības zīmi. Savukārt 20. gadsimta māksla jau ir pavisam citāda - te parādās citas vērtības- patiesums , ideja, pārdomas un tas reizēm nemaz vairs nav SKAISTI. Jo cilvēks savās darbībās un arī dvēselē nemaz tik skaists reizēm nav, vēl vairāk viņš ir pat ļoti neglīts, bet to jau mēs negribam redzēt, vai ne ? Kā Kristiana Brektes kliedzošās amorālības.
Par Tatjanas darbiem varu teikt, ka meitenei ir laba kompozīcijas izjūta un gribēšana gleznot, bet vajadzētu painteresēties arī par attēlojamā cilvēka anatomiju, arī izpratne par krāsu silti vēsajām attiecībām nenāktu par ļaunu. Nu nevajag to okeri ar melno jaukt kopā un vēl ar kaut kādu cinka balto gaišināt, tā iegūst smagnēji pelēkas netīras nokrāsas un tas arī nemaz nav vairs SKAISTI. Domāju, ka potences te ir, tikai mācīties vajag, ar izjūtām vien ir par maz. Lai izdodas izstāde !

pirms 8 gadiem, 2012.02.09 19:51

Tiem kam nepatīk nav jāiet skatīties...nav jau obligāts pasākums. Kas aizies paši izvērtēs patīk vai ne...ne jau katram ir drosme kaut ko tādu darīt.
Novēlu veiksmi Tatjanai!

pirms 8 gadiem, 2012.02.09 14:24

visiem

Pēc dažu "komentāriem" iznāk, ka Taņai nav māksla, bet Kristianam Brektem ar viņa sprāgoņām u.c. riebeklībām ir LIELĀ MĀkSLA un viņš ir tik profesionāls, ka var pasniegt akadēmijā.

pirms 8 gadiem, 2012.02.09 09:24

atbilde - sasmējos

Man patiešām žēl, ka ir daļa tautiešu ir tādi, kuri otru prot tikai nolikt. Cilvēks uzdrīkstas un dara, un tas jau ir daudz, nevis sēž i - netā un "sasmejas". Taņa, lai tev radošas idejas!

pirms 8 gadiem, 2012.02.09 08:50

:))))23:21:20

Domāju, ka katram ir sava pakaļa:) un ja vēl noziež ar bronzas krāsu, tad tāda pat kā bija uz afišas:) pieej pie spoguļa, pagriezies un ieraudzīsi savējo:)muižā būs tas pats kas Rīgā, Ķīpsalā-var braukt uz turieni:)

pirms 8 gadiem, 2012.02.09 06:37

atbilde-sasmējos

Tie tiks ielikti atbilstošos rāmīšos...daudzās pilsētās tiek atvērtas izstādes kurās piedalās skaisto hobiju pratēji, vietējie cilvēki, daudzi no viņiem zīmē, glezno brīnišķīgi, pārspējot savā tiešumā un mīļumā, patiesumā daudzus tā sauktos mūsdienu māksliniekus, kuri uztriepj pāris otas vilcienus un viņam liekas, ka ir uzgleznojis ainavu, bet citam atgādina 5-6 uzvilktas svītras...Tatjanas zīmējumi, gleznojumi ir skaisti, patiesi. Lai viņai veicas, drosmi, uzņēmību un nodarboties ar savu hobiju ilgi jo ilgi! Tie ir mākslas darbi- katrs cilvēks ir individualitāte-nevis iedresēts šablons un mākslinieks ir tas, kurš glezno pēc izjūtām un sajūtām, pēc dvēseles! Un ja cilvēkiem patīk...ko vēl vairāk vēlēties!

pirms 8 gadiem, 2012.02.09 06:32

A kur pazuda tā melnā plikā pakaļa, vai tad tas striptīzs nebūs turpat muižā ?

pirms 8 gadiem, 2012.02.08 23:21

sasmējos

Mani allaž uzjautrina šie teicieni - ar mākslu ir uz tu, nekur profesionāli nav mācijusies, mākslas darbi eļļas tehnikā utt. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!????????????????????:)
Interesanti, ka būtu, ja arī zobus mums ārstētu grāmatvedes, kas lepni paziņo, ka ar zobu raušanu ir uz tu ? Varbūt daudz vērtīgāk un patiesāk būtu, ja laikraksts aprakstītu šīs visumā jaukās meitenes skaisto hobiju, nosauktu šo aizraušanos par pirmajiem mēģinājumiem saprast cilvēka figūru un savas izjūtas attēlot ar krāsu palīdzību. Lidz mākslas darbiem te vēl tikpat tālu kā līdz mēnesim. Un vēl - cerams , ka šie tā saucamie akti netiks pielīmēti pie kafejnīcas sienām ar skoču !!!!!!!!!!!!!!!! Tādu "mākslas darbu" eksponēšanas veidu neesmu redzējusi nevienā pasaules malā, tas patiesi bija pārsteigums !

pirms 8 gadiem, 2012.02.08 22:37

Kultūra un izklaide