Valmieras Drāmas teātrī - “Indrāni”

Gatavojoties Rūdolfa Blaumaņa IV teātra festivālam, Valmieras Drāmas teātrī 15.oktobrī notiks pirmizrāde vienai no viņa labākajām un smeldzīgākajām lugām - "Indrāni". Ar šo izrādi 8.novembrī tiks atklāts arī teātra festivāls.

Šie būs režisores Māras Ķimeles otrie "Indrāni" Valmieras teātrī. Pirmais uzvedums Valmieras teātrī tapa pirms trīsdesmit gadiem, un toreiz Indrānu tēvu pārmaiņus spēlēja vecmeistari Pēteris Lūcis un Roberts Zēbergs, Indrānu māti - Ņina Leimane, jaunos Indrānus - Jānis Zariņš un Ināra Ieviņa, Noliņu - Rihards Rudāks. 1978.gada iestudējumā ar sāpēm tika runāts par to, cik nežēlīgi tiek sabradāta un postīta mūsu zeme. Šai izrādei par mūžīgo konfliktu starp paaudzēm un skaistuma izjūtu režisore izvēlējusies lomās jaunāka gadagājuma aktierus, Indrānu māti spēlēs Dace Eversa, kas pirmajā iestudējumā bija Guste, Indrānu tēvu - Agris Māsēns. Lugas konflikts ieguvis asu un mūsdienīgu skanējumu. Jauno Indrānu lomās - Krišjānis Salmiņš (Edvarts) un Elīna Vāne (Ieva).

 

Šoreiz R.Blaumaņa lugā M.Ķimele vēlas izcelt to, ka cilvēku nevēlēšanās vai nespēja runāt par svarīgo un sāpīgo noved pie ļoti nopietnām nelaimēm. Režisore uzskata, ka "Indrāni" būtībā ir luga par karu vienas ģimenes robežās, par to, cik smagi un reizēm neiespējami ir sakārtot attiecības vistuvāko cilvēku lokā.

 

Jaunuzveduma kostīmu māksliniece ir Ilze Vītoliņa, scenogrāfs - Mārtiņš Vilkārsis. Lomās - Ieva Puķe, Kārlis Krūmiņš, Inga Siliņa, Māra Siliņa, Juris Laviņš, Arnolds Osis.

 

Jāpiebilst, ka Valmieras Drāmas teātra kasē ir sākusies arī biļešu pārdošana uz IV Rūdolfa Blaumaņa teātra festivālu, kas notiks no 8. līdz 15. novembrim.

 

Šogad festivāls veltīts Latvijas Republikas neatkarības 90.gadskārtai.

 

Šogad festivālā piedalīsies deviņas Latvijas teātros iestudētas izrādes, kā arī divas augsti novērtētas un godalgotas izrādes no Krievijas. Festivāla izrādes vērtēs žūrija - monogrāfijas "Blaumaņa zelts" autore literatūrzinātniece Līvija Volkova, teātra zinātnieces Lilija Dzene, Līga Ulberte, Inga Rozentāle, kinorežisors Jānis Streičs, "Braku" muzeja direktore Anna Kuzina, žurnālists Dmitrijs Petrenko - nosakot, kurš iestudējums iegūs ceļojošo balvu, tēlnieka Andra Vārpas veidoto bronzas statueti "Rūdolfs".

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide